18 Zilhicce 1445 | 25 Haziran 2024 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

İDO Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Kar, hava ve deniz ulaşımını durdurdu
Yurt genelinde etkisini arttırarak sürdüren kar yağışı ve kuvvetli poyraz nedeniyle hava ve deniz ulaşımında 3 gündür iptal üstüne iptal yaşanıyor. İDO'dan alınan bilgiye göre, saat 07.00'deki Yenikapı/Bandırma hızlı feribot seferi ile 07.30'daki Bandırma/Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferleri iptal edildi.

Mudanya-Kabataş arasında deniz otobüsü
İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'nin (İDO) özelleşmesinden sonra uygulamaya koyduğu fiyat politikasına tepki olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından devreye sokulmak istenen Mudanya - Kabataş deniz otobüsü seferi için Bursa Ulaşım AŞ ilk deniz otobüsünü önümüzdeki günlerde Norveç'ten getirmeye hazırlanıyor.

Yoğun kar yağışı yurtta etkili oluyor
İstanbul kar altında. Kent genelinde kar yağışı dün öğleden sonra etkisini artırdı, yüksek kesimlerde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Alınan önlemler sayesinde şehir içi trafiğinde ciddi aksamalar olmadı ama uçak seferlerinde iptaller oldu.

Bazı İDO hatlarına LPG'li araç alınmayacak
İDO, Yenikapı-Bursa hattında bazı seferlere LPG'li araç alınamayacağını açıkladı. İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi A.Ş (İDO), Yenikapı-Bursa hattında, gemi değişikliği nedeniyle bazı seferlere LPG'li araç alınamayacağını bildirdi.

İDO'dan LPG'li araçlara dair yeni açıklama
İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi A.Ş bu sabah kendi yaptığı LPG'li araçlar vapura alınmayacak açıklamasını düzeltti. İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi A.Ş (İDO), Yenikapı-Bursa hattında seferlerin normal seyrinde devam ettiğini ve LPG'li araçların gemiye alınmaması gibi bir durum bulunmadığını bildirdi.

İDO, hizmet bedelini kaldırıyor
İDO, bahar kampanyası kapsamında 20 bin yolcu ve 4 binin üzerinde aracın yararlanacağı bir kampanya başlattığını duyurdu. Kampanyalı biletlerden alanların uygulamadan yararlanacağı açıklandı.

Lodos nedeniyle denizde ve havada seferler iptal
Şiddetli lodos İstanbul’da etkili oldu. Şiddetli rüzgar nedeniyle İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi’ne kıyısı olan ilçelerin sahillerinde büyük dalgalar görüldü. Kuzey Ege ve Çanakkale Boğazı'nda fırtına, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor.