18 Zilhicce 1445 | 25 Haziran 2024 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Mudanya-Kabataş arasında deniz otobüsü

Son Güncelleme: 23 AĞUSTOS 2012 - TSİ 10:39

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'nin (İDO) özelleşmesinden sonra uygulamaya koyduğu fiyat politikasına tepki olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından devreye sokulmak istenen Mudanya - Kabataş deniz otobüsü seferi için Bursa Ulaşım AŞ ilk deniz otobüsünü önümüzdeki günlerde Norveç'ten getirmeye hazırlanıyor. 
Yeni hat devreye girdikten sonra İstanbul - Bursa arasındaki deniz ulaşımında rekabetin artması bekleniyor.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Norveç'ten ilk geminin satın alındığını açıkladı. Altepe, satın alma ya da kiralama yöntemi ile 2 gemi daha temin edeceklerinin altını çizdi.

Altepe, "Geminin hem motoru yeni hem de kaliteli. Okyanuslarda da sefer yapabilecek vasıfta. Fiyatı da çok uygun. Gemi için ön anlaşma yapıldı. Şu an satın alma prosedürü işliyor. Ön protokol yapıldı. Aynı tip gemiden bir tane de kiralık var. Bir yandan da onunla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Bu iki gemi alınırsa bir kez daha gözden geçirilecek. Ardından mürettebatı oluşturularak hemen sefere başlanacak. Daha sonra üçüncü bir gemi alınacak. 2 gemimiz sürekli çalışacak. Bir gemi de her ihtimale karşı yedekte tutulacak. Teknik eksiklikler giderildikten sonra, Mudanya-Kabataş arasında hattımızı kurmuş olacağız. " diye konuştu.