18 Safer 1443 | 25 Eylül 2021 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

sırat-ı müstakîm Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Mehmed Zâhid Kotku (Rh.A.) Hocaefendi’ye göre müstakîm, doğru yolda olmak…
Gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, Peygamber (SAS) Efendimizin yolundan ayrılmayan bir mürşid-i kâmil olarak sesinin ulaştığı bütün insanları, ömrü boyunca doğru yola çağırmış, emr-i bil maruf, neh’yi anil münker yapmıştır.

M. Zâhid Kotku (Rh.A.) Hocaefendi dualarla yâd edildi
21. yüzyılın önde gelen mürşid-i kâmillerinden Mehmed Zâhid Kotku (Rh. A.) Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 123. yıldönümünde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd edildi. Zâhid Kotku Hocaefendi, AKRA’da gün boyu özel yayın akışıyla, akşam namazını müteakiben ise İskenderpaşa Camii'nde sevenleri tarafından yâd edildi.

M. Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’ye göre sırat-ı müstakim üzere olmak
Yâd günü vesilesiyle ilim, fikir ve gönül önderi merhum ve muhterem M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin “sırat-ı müstakim olmak, dosdoğru istikamet üzere bulunmak” konusundaki fikir ve tavsiyelerini paylaşıyoruz...

M. Es’ad Coşan (Rh. A.) Hocaefendi dualarla yâd edildi
21. yüzyılın önde gelen mürşid-i kâmillerinden ilim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 81. yıldönümünde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla anıldı. Doç. Dr. Bilal Baş, “Mahmud Es'ad Coşan Hocaefendi’ye Göre Sırat-ı Müstakim Üzere Olmak” konusunda katılımcılara bilgi verdi.