15 Muharrem 1444 | 13 Ağustos 2022 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Mahmud Es'ad Coşan Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
M.E.C. VAKFI’NDAN 6. ULUSLARARASI KURBAN ORGANİZASYONU
Avustralya MEC Vakfı, “6. Uluslararası Kurban Organizasyonu” ile kurban ibadetini kolaylaştırma ve lâyıkıyla yerine getirme hizmetine devam ediyor.

AKRA FM, KURBAN BAYRAMI’NDA DA DOPDOLU…
Gönüller sultanı Mehmed Zahid Kotku (Rh.A.) ile ilim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) hocaefendilerin bayram özel sohbetleri, ilim adamlarıyla yapılan bayram özel söyleşileri, bayramlaşmanın ve bayramı idrak etmenin önemini anlatan ve hatırlatan radyo programları…

M.E.C. VAKFI’NIN KURBAN ORGANİZASYONUNDA BAĞIŞ SONA ERDİ
Avustralya Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’nın, kurban ibadetini kolaylaştırma ve layıkıyla yerine getirmek amacıyla bu yıl 6.’sını düzenlediği uluslararası kurban organizasyonunun kurban bağış süresi sona erdi.

Kandiller ve fâni dünya üzerine
İlim, fikir ve gönül önderi merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin İslam Mecmuası’nın Aralık 1996 sayısında yayımlanan başyazısını, Mi'rac kandili vesilesiyle istifadenize sunuyoruz... Mukaddes Mi'rac kandili, Receb’in 27. gecesi... Cümle mü’min ve Müslüman kardeşlerime mübarek olsun!

Server İletişim’den müstesna bir eser: İSLÂM
İlim, fikir ve gönül önderi merhum Mahmud Esad Coşan Hocaefendi'nin “İslâm” adlı eseri, Server İletişim tarafından kitapseverlerin istifadesine sunuldu. Eser M. Es’ad Coşan Hocaefendi'nin “sahih İslâm’ın bilinmesi ve bir yaşam biçimi olarak hayata hâkim kılınması” amacıyla yaptığı konuşma, yazı ve çevirilerini içeriyor.

İslâmiyet Nedir?
İlim, fikir ve gönül önderi merhum Prof. Dr. Mahmud Es'ad Coşan Hocaefendi'nin 15 Şubat 1992 tarihinde Bakırköy'de verdiği "İslamiyet Nedir?" konulu konferansının metnini ve sesli/görüntülü izlenebileceği web adresini istifadenize sunuyoruz. Çok muhterem misafirlerimiz! Değerli kardeşlerim! Allahu Teâlâ hazretlerinin selamı, ihsanı ve ikramı dünyada-âhirette üzerinize olsun.

M. Es’ad Coşan Hocaefendi dualarla yâd edildi
Mahmud Es’ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi Başkanı Dr. Necdet Yılmaz, “Hocamız, ideal insan modeli ortaya koyma amacı gütmüştür. Müslümanların ve bütün insanlığın İslam ile itibara kavuşmasını sağlamaya çalışmıştır. Müslümanların problemleri temel çilesidir. Hem eserleriyle hem de şahsiyetiyle tanınmıştır, tanınacaktır” dedi.