16 Muharrem 1446 | 22 Temmuz 2024 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Mali yardım Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Avrupa Birliği, Yunanistan'a güvenmiyor
İkinci yardım paketini almak için yeni tedbirleri hayata geçirme konusunda anlaşmaya vardığını açıklayan Yunan liderlerine AB resti çekti. Komşu somut adım atana kadar yardım alamayacak. Yunanistan'ın 130 milyar euroluk ikinci mali yardımı alabilmek için uygulamayı kabul ettiği sert ekonomik önlemler paketi, Avrupa Birliği (AB) içindeki kreditörler tarafından ikna edici bulunmadı.

İspanya’nın 300 milyar Euro’luk kurtuluş pazarlığı
İspanya hükümetinin ilk defa, borçlanma maliyetlerinin sürdürülemez şekilde yüksek kalması halinde AB-IMF’den 300 milyar Euro tutarında mali yardıma ihtiyaç duyabilr.

Yunanistan saç tıraşını onayladı
Yunanistan Parlamentosu, 130 milyar Avro’luk ikinci yardım paketinin bir parçası olan ve saç tıraşı olarak adlandırılan tahvil takasına ilişkin kanun taslağını onayladı.

‘Mülteci paketi' onaylandı
Avrupa Komisyonu Suriyeli mültecilerin desteklemesi ve Avrupa’ya girmeye çalışan göçmen akışını azaltması için Türkiye’ye iki yıl süreyle 3 milyar euroluk kaynak ayrılmasını onayladı. Söz konusu tutarın 500 milyon euroluk bölümü AB’nin ortak bütçesinden, geri kalan 2.5 milyar euroluk bölümü ise 28 AB ülkesi tarafından 21 Aralık’a kadar karşılanacak.