18 Zilhicce 1441 | 8 Ağustos 2020 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hava durumu Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Yoldaki hava durumu cebe gelecek
Meteoroloji, hava tahmini sisteminin cep telefonunda da kullanabilmesi için çalışma başlattı. Sistem sayesinde, yola çıkan vatandaşlar, güzergahlarındaki hava tahminlerini, saatlik olarak öğrenebilecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Başkan Vekili Mehmet Fatih Büyükkasabbaşı, sistemin ilk olarak 2007 yılında başlatıldığını söyledi.

Kar yeniden geliyor!
Sıcaklık Hissedilir Derecede DüşecekAvrupa’da etkili olan soğuk hava, Türkiye’ye yeniden geliyor. Balkanlar’dan bugün yeni bir soğuk hava dalgası gelecek. Güney Marmara’da, hafta içinde sıcaklıklar 9 derece kadar düşecek.

İstanbul’da hava cuma serinleyecek
Aniden bastıran sıcaklar vatandaşı bunalttı. İstanbul’da 33 derecenin üzerine çıkan sıcaklar nemin de etkisiyle kentte yaşayanlara zor anlar yaşatırken termometreler Ankara ve İzmir’de 36, Diyarbakır’da 38, Şanlıurfa’da da 41 dereceyi gördü

Haftasonu için hava tahminleri
Bugün yurdun büyük bir bölümü güneşli ve açık. Sadece Karadeniz, kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'un doğusunda yağmur görülecek..

Sıcaklık, mevsim normallerinin üzerinde
Sıcaklık, mevsim normallerinin 3 ila 10 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

Bayramda Hava Güzel Olacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bayramda kuzey kesimler, özellikle Karadeniz kıyıları sağanak yağışlı, diğer bölgeler de az bulutlu ve açık geçecek.

Yağış geliyor, hava serinliyor!
Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzeybatı kesimlerinin akşam saatlerinden itibaren Balkanlar'dan gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den bu illere yağış uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz, Güney Ege ve Batı Akdeniz için fırtına uyarısında bulundu.

Sıcaklıkta ani düşüşe sağlık uyarısı
Balkanlar'dan önceki akşam gelen soğuk hava dalgası, hava sıcaklığını Türkiye'nin kuzeybatı kesimlerinde 10-12 derece birden azalttı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonuna kadar bahar yağmurları uyarısı verdi.

İstanbul'a cuma günü yağmur geliyor
İstanbul'da birkaç gündür parçalı bulutlu ve akşamları serin seyreden havanın, yarın en yüksek 29, en düşük 20 derece olması bekleniyor. Cuma günü ise yağmur geliyor

Haftaya sıcaklıklarda düşüş var
Türkiye önümüzdeki hafta başından itibaren Balkanlar üzerinden gelen yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisi altına girecek, hava sıcaklıkları 8 ila 12 derece azalacak.

Serin ve yağışlı hava etkili oluyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, yurt Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine giriyor.

Bayramda sonbahar havası yaşanacak
Ülke genelinde etkili olan yağışlar, Kurban Bayramı'nın ilk gününden itibaren doğu bölgelere hareket edecek, batıda ise genellikle parçalı ve az bulutlu bir hava hakim olacak. Hava sıcaklığı, bayram süresince ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

7 Kasım'a kadar yaz sonra kış!
Türkiye'de 7 Kasım'a kadar özellikle de önümüzdeki pazartesi-çarşamba arasında hava neredeyse yazı aratmayacak. Bir çok kentte kasım ortalama sıcaklığı 15 dereceyi geçmezken,yenihaftada sıcaklıklar 25 dereceye kadar yükselecek.

Ani sıcaklık değişimi hasta etmesin
Hava sıcaklıklarındaki ani düşüşün enfeksiyon riskini artıracağı belirtildi. İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Türk, bir süredir yaşanan ''pastırma yazı'' sıcaklarının, yerini yarından itibaren soğuk havaya bırakacağını söyledi.