10 Zilka'de 1445 | 19 Mayıs 2024 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

uzaktan eğitim Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Açıköğretimde okuyan 4 milyon öğrenci var
Açıköğretime kayıtlı öğrenci sayısı örgün eğitimin neredeyse iki katına çıktı. Özellikle son beş yılda yükselişe geçen açıköğretimde öğrenci sayısı 4 milyona yaklaştı.

Uzaktan eğitimde ailelerin rolü
Bu hafta okullar kapalı ama önümüzdeki hafta bütün eğitim-öğretim sistemi yeni bir uygulamaya geçiyor: ‘uzaktan eğitim’. Evlerde çocuklarla anne-babaların iyi bir ekip olması uzaktan eğitimin verimini arttırabilir.

Üniversiteliler için uzaktan eğitim
Virüs nedeniyle tatil edilen üniversitelerde uzaktan eğitim 23 Mart’ta başlayacak. Uzaktan eğitim donanımı olmayan üniversiteler için ise açık ders malzemeleri havuzu açılacak.

Uzaktan eğitim 23 Mart'ta başlıyor
Uzaktan eğitimle ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığı, 23 Mart'ta saat 09.00'da TV ve internet üzerinden ders başı yapılacağı açıklandı.

Uzaktan eğitim dönemi başladı
Tedbirler kapsamında eğitim ve öğretime verilen 1 haftalık aranın ardından bugün uzaktan eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, TV ve internet üzerinden eğitim görecek.

'Uzaktan eğitimde düzen önemli'
Okulların kapalı olduğu ve derslerin uzaktan TV ve internet ortamı üzerinden verildiği bu hafta, eğitimin düzenli olarak sürdürülebilmesi için ailelerin çocuklara özel bir ortam hazırlaması ve onları takip etmesi gerektiği hatırlatıldı.

Her iki ögrenciden biri açıkögretim okuyor
Üniversitelerde öğrenci sayısı 6.7 milyona ulaştı; bu öğrencilerden yaklaşık 3.3 milyonu açıköğretimde okuyor. Yani her iki öğrenciden biri açıköğretimde. 1.6 milyon ile en fazla öğrenci, ilk uygulamayı başlatan Anadolu Üniversitesi’nde yer alıyor