17 Zilhicce 1441 | 7 Ağustos 2020 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

hava sıcaklıkları Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Haftasonu için hava tahminleri
Bugün yurdun büyük bir bölümü güneşli ve açık. Sadece Karadeniz, kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'un doğusunda yağmur görülecek..

Hava sıcaklıkları artacak
Hava sıcaklığının İç ve doğu bölgelerde 1 ila 3 derece artacağı ve ülke genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Haftaya sıcaklıklarda düşüş var
Türkiye önümüzdeki hafta başından itibaren Balkanlar üzerinden gelen yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisi altına girecek, hava sıcaklıkları 8 ila 12 derece azalacak.

Sıcaklık 7 ila 10 derece yükselecek
Geçen hafta kar, fırtına ve soğukla mücadele eden Türkiye’de bu hafta hava ani şekilde ısınıyor. Akdeniz’de de sellere yol açan kuvvetli sağanaklar bu hafta dinecek. İç ve doğu kesimlerde kar yağışı etkisini kaybedecek. Salı-Perşembe günleri boyunca sürecek güneşli hava Cuma günü batıda tekrar yerini yuğmura bırakacak.

Hava sıcaklıkları azalacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yağışların, Şırnak, Siirt, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olmak üzere Güney Ege, Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklıkları, 4-8 derece azalıyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Türkiye, Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine girdi.

Yağışlar bitiyor hava sıcaklıkları artacak
Meteoroloji 1. Bölge Müdürü Ergün Güler, nisanda hava sıcaklığının mevsim normallerinin ortalama 2 derece altında ve normale göre yağışlı geçtiğini söyledi. Hafta başından itibaren daha da soğuyan havanın mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altında seyrettiğini dile getiren Güler, yarından itibaren yağışların kesileceğini ve sıcaklıkların yükselişe geçeceğini kaydetti

Erciyes haziranda beyaz örtüyle kaplandı
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşmesiyle 3 bin 916 metre yüksekliğe sahip Erciyes Dağı'na kar yağdı.

En sıcak Temmuz
Uzmanlara göre Avrupa'yı kasıp kavuran aşırı sıcakların nedeni okyanus atmosfer enerji döngüsünü değiştiren El Nino doğa olayı. El Nino'nun güney salınımı bu yıl iki kat büyük.

Gelecek hafta çok daha sıcak olabilir!
Son günlerde ülke genelinde yaşanan aşırı sıcaklara, Büyük Okyanus’taki deniz suyu yüzey sıcaklığının artmasından kaynaklanan ve en son 2009’da görülen “El Nino” atmosfer olayının neden olduğu ve ilerleyen dönemde kuraklık görülme ihtimali bulunduğu bildirildi.

Yeni sıcaklık rekorları
Basra Körfezi'ndeki Bender Mahşehr kentinde sıcaklık 74 dereceye ulaştı. Bu, tarihteki 2'nci en yüksek sıcaklık oldu

Yazdan kalma günler
Türkiye genelinde yazdan kalma günler yaşanıyor. Yağmur neredeyse yok denecek kadar az. Eski sonbahar günleri aranır oldu. Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi “Kış ne zaman gelecek” sorusunu da düşündürüyor.