18 Zilhicce 1445 | 25 Haziran 2024 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Etkili kar yağışı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Yoğun kar yağışı yurtta etkili oluyor
İstanbul kar altında. Kent genelinde kar yağışı dün öğleden sonra etkisini artırdı, yüksek kesimlerde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Alınan önlemler sayesinde şehir içi trafiğinde ciddi aksamalar olmadı ama uçak seferlerinde iptaller oldu.

Kar yağdı, sebze fiyatları tavan yaptı
Yoğun kar yağışıyla birlikte sebzelerin fiyatlarında büyük artış yaşandı. Kışın kendini hissettirmesi ve Türkiye'nin büyük bölümünde kar yağışının etkili olmasıyla birlikte domates, patlıcan gibi sera ürünü sebzelerin fiyatlarında büyük artış yaşandı.

İstanbul'u kar vurdu
İstanbul'da gece başlayan kar, sabah etkisini arttırdı. Ulaşım aksadı, çok sayıda araç yolda kaldı. Kar Ankara'da da zor anlar yaşattı. İstanbul bir kaç gün aradan sonra yine beyaz örtüyle kaplandı. Marmara Bölgesi'nde etkili olan kar yağışına kuvvetli rüzgar eşlik etti. Çok sayıda araç yolda kaldı, hava ve deniz ulaşımı aksadı.

AKOM'da kar alarmı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiler doğrultusunda "kar" alarmına geçti. AÇıklamada şöyle denildi: "Kar yağışının Perşembe sabah saatlerine kadar devam etmesi beklenirken, bu gece ile Çarşamba öğle saatleri arasında kuvvetli yağacağı tahmin ediliyor."

Doğu'da yüzlerce köy yolu ulaşıma kapandı
Doğu bölgesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Van, Bitlis, Muş, Hakkari ve Siirt'te 878 köy yolu ulaşıma kapandı. Bazı illerde kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

İstanbul'da kar yağışı etkili oluyor
İstanbul'da etkili olan kar yağışı sürüyor. Yağışların bugün de etkili olarak perşembe gününe kadar kar ve karla karışık yağmur şeklinde etkili olması beklenirken, sıcaklıklar önemli ölçüde düştü.