4 Şevval 1445 | 13 Nisan 2024 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

İstanbul'da kar yağışı etkili oluyor

Son Güncelleme: 9 OCAK 2017 - TSİ 13:37

İstanbul'da etkili olan kar yağışı sürüyor. Yağışların bugün de etkili olarak perşembe gününe kadar kar ve karla karışık yağmur şeklinde etkili olması beklenirken, sıcaklıklar önemli ölçüde düştü.

Yurt genelinde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor.  Cuma gününden itibaren İstanbul’da etkisini sürdüren kar yağışı bu gece de devam etti. Kar yağışıyla beraber sabah saatlerinde hava sıcaklığında da büyük düşüş yaşandı. Kar sabah saatlerinde tekrar şiddetini artırdı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, kar yağışı nedeniyle kentte bugün kamu kurum ve kuruluşlarında mesainin 15.30'a çekildiğini bildirdi.

Gaziosmanpaşa Meydanı’nda bulunan termometre saat 04.47’de -4 dereceyi gösterdi.

Mahalle aralarındaki araçların üstlerinin tamamen karla kaplandığı gözlenirken, yol kenarlarında ise park edilmiş çok sayıda araç olduğu görüldü.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi de yaşanabilecek kazalara karşı tüm sürücüleri önlem almaya davet ederek, gece boyunca uyarılarına devam etti.

Meteorolojiden İstanbul için yeni kuvvetli kar uyarısı

İstanbul'daki kar yağışının bugün itibaren etkisini arttırarak gece saatlerine kadar sürmesi bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da halen aralıklarla devam eden kar yağışının, bugün etkisini arttırarak gece saatlerine kadar devam etmesi öngörülüyor.

Mevcut kar örtüsü üzerine güney kıyılarda 5 santimetre, iç ve kuzey kesimlerde 10-15 santimetre arasında ek örtü oluşturması beklenen kar yağışları nedeniyle ulaşımda aksamalar, buzlanma, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Hava ulaşımına kar engeli

 

İstanbul'da etkili olan kar nedeniyle, Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarında 277 iç ve dış hat sefer iptal edildi.

Deniz seferleri de iptal

Bursa Deniz Otobüslerinin (BUDO) ve İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO), seferlerinden bazıları olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Ajanslar