13 Safer 1442 | 1 Ekim 2020 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

güneş enerji santrali Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Güneydoğu'da güneşe yatırım özendirilecek
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, güneş enerjisi sistemlerinden elektrik ve buhar üretiminin, geleceğin önemli yatırım fırsatlarından biri olması bekleniyor.

Elektrik üretiminde yenilenebilir kaynakların payı artıyor
Yılın ilk 2 ayında doğalgazdan elektrik üretimi yüzde 53 azaldı, barajlı HES’lerin üretimi yüzde 138 arttı. Güneş, rüzgar, jeotermal ve biyokütle gibi alternatif kaynaklardan elektrik üretimi hızla yükseliyor.

Körfez gündeminde bu hafta...19.09.2017
Körfez basını ve gündeminde geçen hafta öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gündeminde üst sıralarda yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Güneş ve rüzgara talep ve yatırım artıyor
Ocak ayında 532 proje için 8.1 milyar liralık teşvik belgesi içersinde 1.3 milyarlık yüzde 16’lık bölümü yerli güneş paneli yatırımı konusunda oldu.

Türkiye yenilenebilir kaynaklarda öne çıkıyor
Türkiye son yıllarda enerjide dışa bağımlılığı azaltmak ve bu yolla yurtdışına ödenen parayı içerde tutmak için yenilenebilir enerji projelerine büyük önem veriyor. Hem güneş enerjisinde hem de rüzgarda potansiyelinin tamamını kullanmak için stratejik adımlar atan Türkiye, sahip olduğu pazar avantajı ve güçlü potansiyeliyle rakiplerinin önüne geçiyor.

Lisanssız güneş santrallerinde üretim arttı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından, Türkiye'de lisanssız güneş santrallerinde elektrik üretiminin yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,8 arttığı bildirildi.