3 Rebi'ül-evvel 1442 | 20 Ekim 2020 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Temel Yeterlilik Testi  Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Temel yeterlilik sınavında 'yorumlama gücü' öne çıkacak
YKS’ye 10 gün kaldı. Bu yıl ilk kez uygulanacak yeni sistemle ilgili yayınlanan örnek sorularda göze çarpan en önemli nokta, ‘yorumlama yeteneği’ne ağırlık verilmesiydi. Yani başarının yolu ondan geçiyor. Peki, bu yeteneği geliştirmek için neler yapılabilir?

YKS maratonu başlıyor
YKS'nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) 30 Haziran Cumartesi, ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile Yabancı Dil Testi (YDT) de 1 Temmuz Pazar gerçekleştirilecek.

Üniversite sınavı maratonu tamamlandı
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) dün tamamlandı. Sonuçları 31 Temmuz'da açıklanacak YKS'de önceki gün Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) giren adaylar dün de Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil testine katıldı.

YKS'nin detayları belli oldu
Lisans programlarına geçiş için aranan 180 baraj puanının, adayın birinci oturumla birlikte ikinci oturumdaki performansının da dikkate alınarak hesaplanmasına karar verildi.

Üniversite sınavında tarih ve içerik değişti
YÖK, dün gece TYT’nin gününü ve içeriğini değiştirdi. 120 soruya 135 dakika verildi. Fen Bilimleri testi ile Felsefe ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testleri yeniden sınavın içine alındı.

TYT örnek soruları yayınlandı
Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) ilişkin örnek soru kitapçığı ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlandı.

Üniversiteye girişte ALES benzeri sorular
Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) için ÖSYM'nin internet sitesinde açıklanan örnek soru kitapçığında yer alan sorular bilgi ölçen değil yoruma dayalı.

YKS puan türleri açıklandı
Yükseköğretim Kurulu, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili bu yıl hangi bölümün hangi puan türüne göre öğrenci kabul edeceğini gösteren listeyi yayımladı.

Üniversite sınavı hazırlığında puan stratejisi
Bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı 15-16 Haziran’da yapılacak. 2017’de Temel Yeterlilik Testi ve Alan Yeterlilik Testi’nin puana etkisinin farklı olduğunu hatırlatan uzmanlar, adaylara buna göre hazırlık stratejisi oluşturmasını öneriyor. Başarı için hedef, kararlılık ve zaman yönetiminin şart olduğunu da vurguluyorlar.

YKS başvuruları başladı
Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvurular bugün başladı. Sınavın detaylarının yer aldığı kılavuz dün yayımlanırken, sınav için son başvuru tarihi 22 Mart olarak belirlendi.