29 Zilka'de 1443 | 28 Haziran 2022 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Endonezya deprem Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Endonezya’da deprem
Endonezya'nın Lombok Adası'nda meydana gelen 6.4 büyüklüğünde depremde 14 kişi hayatını kaybetti, 160'tan fazla kişi yaralandı.

Endonezya'da 7 büyüklüğünde deprem
Endonezya'nın doğusundaki Lombok Adası'ndaki 7 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 100'ü aştı.

Endonezya'daki depremde 20 bin kişi yerinden oldu
Endonezya'nın doğusundaki Lombok Adası'nda meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremde 100’den fazla kişi hayatını kaybetti. Depremin ardından 20 bin kişi güvenli bölgeye yerleştirildi.

Endonezya'da yeni bir deprem
Endonezya'nın Lombok Adası'nda pazar günkü 7 büyüklüğündeki depremin ardından aynı bölgede 6,2 büyüklüğünde başka bir deprem daha meydana geldi.

Endonezya'daki depremde ölü sayısı yükseliyor
Endonezya'nın Lombok Adası'nda 29 Temmuz’da meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde ölü sayısının 460'a çıktığı bildirildi.

Endonezya'da artçı sarsıntılar sürüyor
Endonezya Lombok Adası'nda, 5 Ağustos'ta meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremin ardından geçen 17 günde 1005 artçı deprem kaydedildi.

Endonezya'daki depremde bilanço ağırlaşıyor
Endonezya'nın Sulawesi Adası'nda cuma günü meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunamide ölü sayısı 1203'e çıktı.

Endonezya'da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor
Endonezya’nın Sulawesi Adası’nda meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunamide can kayıplarının artmasından endişe ediliyor. İçme suyu, yemek sıkıntısının yanı sıra temizlik ihtiyaçlarını da giderecek yer bulamayan depremzedeler, bölge dışından gelecek yardımları bekliyor.

Endonezya’da enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor
Endonezya’nın Sulawesi Adası’nda deprem ve ardından tsunaminin etkili olduğu Palu’ya bağlı Petobo ve Balaroa bölgesinde yerleşim alanlarında 3 binden fazla evin yıkıldığı, binlerce kişinin enkaz altında kaldığı ifade ediliyor.

Endonezya'da milyonlarca insan risk altında
Endonezya Ulusal Afet Yönetimi Ajansı (BNPB), 152 milyondan fazla kişinin tsunami ve deprem tehlikesi olan bölgelerde yaşadığını açıkladı.

Deprem enkazı kaldırılmaya çalışılıyor
Deprem ve tsunami ile sarsılan Endonezya yaralarını sarmaya çalışıyor. Sulawesi Adası'nda meydana gelen 7.5 büyüklüğündeki deprem ve onun tetiklediği tsunami sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bini geçti.

Endonezya'daki depremde can kaybı artıyor
Ulusal Afet Ajansı Yönetimi (BNPB) Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho, 28 Eylül'de meydana gelen deprem ve tsunamide yaşamını yitirenlerin sayısının 2 bin 256'ya yükseldiğini açıkladı.

Endonezya'da şiddetli deprem
Endonezya Meteoroloji, İklim ve Jeofizik Kurumu (BMKG), merkez üssü eyalete bağlı Güneybatı Maluku bölgesinin 245 kilometre kuzeydoğu açıklarındaki 7,7 büyüklüğündeki depremin, yerin 231 kilometre altında kaydedildiğini duyurdu.

Endonezya'da deprem
Endonezya'nın Doğu Nusa Tenggara eyaletinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.