10 Zilka'de 1444 | 30 Mayıs 2023 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

elektrik kesintisi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
620 milyon kişi karanlıkta kaldı
Hindistan tarihin en büyük enerji kesintilerinden birini yaşıyor. 1.2 milyar nüfusluk ülkenin yarısı elektriksiz kalırken başkent Yeni Delhi’de metro ve tren seferleri durdu.

Bazı illerde elektrik kesilecek
Ankara başta olmak üzere 15-17 Ekim tarihlerinde elektrik kesintisi uygulanacak.

Elektriği kesen tazminat ödeyecek
Elektrik dağıtım şirketleri, bir yıl içinde belirlenen sayının üzerinde elektrik kesintisi yaptığında vatandaşa tazminat ödeyecek.

4 ilde elektrik kesintisi uygulanacak
Ankara başta olmak üzere, bazı illerde 6 Ocak Pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.

Gazze'de hastaneler hastalara hizmet veremiyor
Gazze' de bir ayı aşkın süredir devam eden elektrik kesintisi hayatı felç etti. Hastaneler hastalara hizmet veremiyor. Diyaliz ve kalp hastaları göz göre göre ölüme terk ediliyor. Bir de bu sıkıntılara su kesintisi eklenmiş durumda. Mısır'da yönetim değişmesine rağmen, Refah Sınır Kapısı da hâlâ işlerlik kazanmış değil. Gazze adeta dört koldan boğuluyor.

Gazze günün 16 saati karanlıkta
Abluka altındaki Gazze Şeridi, neredeyse tüm elektrik kaynaklarını kaybetmesi nedeniyle büyük bir kriz yaşıyor. Gazze’de elektrik kesintileri günde 16 saate ulaşırken belediye, itfaiye ve sivil savunma birimleri faaliyet gösteremiyor; okullarda mum ışığı ile ders veriliyor, hastanelerde kimi zaman cep telefonu ışığı ile muayene yapılıyor, makineye bağlı hastalar tedavi edilemiyor.

Soğuk hava elektrik kesintilerine sebep oluyor
Aşırı soğuklar ve iletim sistemindeki arıza sebebiyle elektrik santrallerinde doğalgaz kısıtlamasına gidildi. Bu da elektrik üretimini olumsuz etkiledi. Sorunu çözebilmek için dağıtım şirketlerine ‘talebi azaltın’ talimatı gönderen enerji yönetimi, özellikle kırsaldaki ilçe ve köylerde plansız elektrik kesintilerine başladı

Ankara ve Kastamonu'da elektrik kesintisi!
Başkent Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 25 Aralık'ta Ankara'nın Çankaya, Keçiören, Altındağ, Mamak, Elmadağ, Gölbaşı, Kızılcahamam ve Sincan ilçelerinin bazı kesimlerine tesis çalışmaları nedeniyle elektrik verilemeyecek.

Elektrik kesintisi SMS'le bildirilecek
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından düzenlenen ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 'Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği'ne göre artık tüketicinin talep etmesi durumunda elektrik kesintileri, bunun ne kadar süreceği gibi tüm bilgiler müşterilere SMS ve elektronik posta ile atılacak. Elektrik abonesi olmak için kimlik fotokopisi, ikametgâh belgesi, tapu fotokopisi, kira sözleşmesi gibi bilgilerin istenmesi ise tamamen yasaklandı.

Yurt çapında elektrik kesintisi
İstanbul, Ankara, Bursa ve Kocaeli başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok ilinde elektirik kesintisi yaşanıyor. Elektrikle çalışan Metro ve Tramvay gibi toplu taşıma araçlarında seferler durdu. Teknik inceleme başlatıldığını belirten yetkililer, sisteme en kısa sürede elektrik verilmesi için çalışıldığını kaydetti.

Gelir vergisi ve SGK primlerine 'kesinti' uzatımı
Maliye Bakanlığı, elektrik kesintileri nedeniyle 2014 yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme ve birinci taksit ödeme süresinin, 2 Nisan Perşembe günü mesai saati bitimine kadar uzatıldığını bildirdi.

Habersiz elektrik kesintisine 85 bin şikayet geldi
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, “Kurum olarak sıkça alınan şikayetler arasında vatandaşların borçları yüzünden elektriklerinin kesilmesi geliyor....

Kesintiye dair yeni açıklamalar
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 31 Mart'taki elektrik kesintisiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldız'ın açıklamalarından bazı satır başları şu şekilde...

ABD altyapıda sınıfta kaldı
ABD, dünyanın en gelişmiş ülkesi olmasına rağmen, uzun zamandır ihmal edilen elektrik, su ve ulaşım altyapı sistemleriyle bu alanda dünyadaki diğer gelişmiş ülkeleri çok geriden izliyor.

İstanbul'da elektrik kesintisi
İstanbul'un Avrupa yakasındaki bazı ilçelere, yatırım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 21-22 Nisan'da elektrik verilmeyecek.