15 Muharrem 1444 | 13 Ağustos 2022 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Kutlu Doğum Haftası Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
2013 yılı Kutlu Doğum Haftası
Diyanet Basın Merkezi'nden alınan bilgiye göre, 2013 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında İstanbul ve Ankara'da hat sergisi düzenlenecek.

'Hazreti Peygamber ve İnsan Onuru'
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde işlenecek tema belirlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organizasyonu yapılan “2013 Yılı Kutlu Doğum Haftası” bu yıl “Hazreti Peygamber ve İnsan Onuru” teması çerçevesinde çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilecek.

O nurla onurlandık
İstanbul Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde “O nurla onurlandık’’ temasıyla yaklaşık 800 etkinlik düzenleyecek.

'İnsanlığımız yoksullaşıyor'
Kutlu Doğum Haftası konusunda basın mensuplarına bilgi veren Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, bu yıl Hz. Muhammed'in kardeşlik hukuku ve ahlakının ana tema olarak belirlendiğini söyledi

Diyanetten kardeşlik hatırlatması
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, İslam coğrafyasının günümüzde ilim ve medeniyet coğrafyasından zulüm ve mazlumiyet coğrafyasına dönüşmesinin en büyük sebebinin kardeşlik ahlakı ve kardeşlik hukuku ihlali olduğunu belirterek, ''Oysa kardeşlik hukukunun çiğnendiği bir Müslüman dünyayı ve kardeşlik ahlakının zedelendiği bir İslam dünyasını yüce Rabbimiz ateş dolu bir çukurun kenarında yaşamak olarak değerlendirmiştir'' dedi.

Hilye-i Şerif Ayasofya Camii'nde
Peygamber Efendimiz (sas)'in fiziksel özelliklerini ve vasıflarını anlatan hat sanatı eserlerinden oluşan Hilye-i Şerif sergisi Ayasofya'da açıldı. 3 bin eserden oluşan sergi, 'Lisan-ı Hat İle Aşk-ı Nebi Hilye-i Şerif' adını taşıyor

'Aşk-ı Nebi' dile geldi
Bugüne kadar gerçekleştirilen en önemli 'Klasik İslam Sanatları Sergisi' olarak kabul edilen "Hicaz'dan İstanbul'a Hz. Peygamber Sevgisi; Aşk-ı Nebi", 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri (14- 20 Nisan) kapsamında Topkapı Sarayı'nda açıldı.