29 Zilka'de 1443 | 28 Haziran 2022 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

sağlık raporu Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
İş için alınan sağlık raporları artık ücretli
İşe yeni başlayanların aldığı "Sağlık Raporu" şimdiye kadar aile hekimliklerinden alınabiliyordu ama artık 50 -100 lira karşılığında sadece belli yerlerden alınabiliyor.Şimdiye kadar Aile hekimliklerinden ücretsiz olarak alınan sağlık raporları artık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilen ortak sağlık güvenlik birimleri...

Raporlara sıkı takip
SBS ve YGS yaklaşırken okullar alarm verdi. Çok sayıda öğrenci sınavlara hazırlanmak için rapor aldı. Milli Eğitim Bakanlığı bu durumu engellemek için öğrencileri evlerine gidip kontrol edecek.

Aile hekimleri gereksiz sağlık raporlarına dikkat çekti
Son dönemlerde gereksiz istenen sağlık raporlarından aile hekimleri de dertli. Doktorlar, hem iş yükünün artmasından hem de hastalara ayrılan zamanın azalmasından şikayetçi.

MEB’den sahte sağlık raporuna sıkı takip
İlk ve ortaöğretimin son sınıflarında okuyan öğrencilerin büyük bölümünün YGS, LYS ve SBS’ye hazırlanmak için sahte sağlık raporu alarak okula gitmemesi, raporlu olduğu süre içinde dershanelere devam etmesi, “sınav merkezli eğitim sisteminin öğrencileri okuldan uzaklaştırdığı” yönünde eleştiriler Milli Eğitim Bakanlığı’nı (MEB) harekte geçirdi.

22 milyon kişi kronik hasta
Türkiye'nin 'sağlık' raporu ürkütücü: Her üç ölümden ikisi kronik hastalıklardan kaynaklanıyor. Kronik hastalığı olanlarda depresyon da yaygın.

Sağlık rapor süreleri uzatıldı
Tek hekim tarafından tek seferde 10 gün verilebilen rapor süresinin 14 güne yükseltildiği açıklandı.