20 Cemaziyelahir 1443 | 23 Ocak 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

İstanbul Ticaret Odası Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Karlışılıksız çek zirve yaptı
Çek Raporu Sistemi'nin ticaret hayatına yeni bir soluk getirdi. Çek Raporu Sistemi'nin ticaret hayatına yeni bir soluk getirdiğine, ancak yetersiz olduğuna işaret eden İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, şu bilgileri verdi:

İstanbul'un zam şampiyonu sivri biber oldu
İstanbul Ticaret Odası (İTO), Ağustos ayında ve yıllık bazda İstanbul'da perakende fiyatları en fazla artan ve azalan maddeleri, fiyat ve artış oranlarıyla birlikte açıkladı.

Çocuk paltosu fiyatları İstanbul'da ikiye katlandı
İstanbul Ticaret Odası'ndan (İTO) yapılan açıklamaya göre, Ekim ayında İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksine göre perakende fiyatları en fazla artan ve azalan maddeler, fiyat ve değişim oranlarıyla yer aldı.

Martta 72 maddenin fiyatı arttı
İstanbul Ticaret Odası, Mart ayı ürün fiyat artış oranlarını açıkladı. Buna göre 2013 Mart ayında geçinme indeksinde yer alan 72 maddenin fiyatında artış izlendi. Mart ayında en çok maç giriş ücretleri arttı. Ortalama bir maç biletinin yüzde 56 civarında arttığı tespit edildi.

Sivil uçak için adım
Kendi insansız hava aracını ve eğitim uçağını yapan Türkiye şimdi de sivil uçak için kolları sıvadı. İstanbul Ticaret Odası da sivil uçak üretimi konusunda bir çalışma başlattı.

İstanbul'un enflasyonu yüksek
İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından İstanbul için hazırlanan 1995 bazlı Ücretliler Geçinme İndeksi'ne göre geçen ay, perakende fiyatlar aylık yüzde 2.60, Toptan Eşya Fiyatları Endeksine göre toptan fiyatlar da aylık yüzde 0.33 oranında artış gösterdi.

İstanbul'un zam şampiyonu toplu taşıma
İTO haziranda İstanbul'da perakende fiyatı en fazla artan ve azalan harcama kalemlerini açıkladı. İstanbul Ticaret Odası (İTO) haziranda İstanbul'da perakende fiyatı en fazla artan ve azalan harcama kalemlerini açıkladı.

'Suudi Arabistan ile ticaret artmalı'
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Türkiye ve Suudi Arabistan arasında 5.5 milyar dolarlık bir dış ticaret hacmi bulunduğunu belirterek, "Hem Türkiye hem de Suudi Arabistan dünyayla bu kadar yoğun bir mal ve hizmet ticareti yaparken birbirleriyle olan ticaretlerini de daha yukarıya taşımak zorunda" dedi.

İstanbul'un enflasyonu arttı
İstanbul'da mayıs ayında perakende fiyatlar yüzde 0,41 artarken, toptan fiyatlarda ise yüzde 0,11 azalış görüldü. İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) 1995 bazlı Ücretliler Geçinme İndeksi 2015 mayıs ayı itibarıyla yıllık ortalama yüzde 10,20, Toptan Eşya Fiyatları İndeksi ise yıllık ortalama yüzde 11,49 artış gösterdi.

Zam şampiyonu limonun üreticisi dertli
İstanbul Ticaret Odası'nın verilerine göre Haziran ayında yüzde 30,37 ile fiyatı en fazla artan ürün olan limonun üretim merkezi Mersin'de üreticiler, artıştan tüccarlar ve aracıların kazançlı çıktığını belirtti.

Ağustos ayının zam şampiyonu belli oldu
İstanbul Ticaret Odası (İTO) verilerine göre, 2015 ağustos ayı itibariyle artan döviz kuru nedeniyle otel konaklama ücreti yüzde 17,19 ile fiyatı en fazla artan ürün oldu.

İstanbul Enflasyonu yüzde 10’a dayandı
İstanbul Ticaret Odası’na (İTO) göre, İstanbul’da 2015 yılında tüketici enflasyonu yüzde 9.47’ye yükseldi. Piyasa analistleri, Türkiye genelinde 2015 yılı için yüzde 8.5 dolayında enflasyon bekliyor. TÜİK bu rakamı pazartesi günü yayımlayacak.

İstanbul'da enflasyon düştü
İstanbul Ticaret Odası'nın İstanbul için hazırladığı ve 1995 bazlı ücretliler geçinme endeksine göre, kentte mayıs ayında perakende fiyatlar yüzde 0.11, gıda harcamaları grubu yüzde 1.82 azaldı.