1 Ramazan 1444 | 23 Mart 2023 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

EPDK Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Akaryakıta tavan fiyat resti
Motorin ve benzin fiyatlarının AB ülkelerinin üzerine çıkmasıyla EPDK, tarihi bir kararla akaryakıtta katkılı ürünlere tavan fiyat getirdi. Kurul en büyük 8 şirkete yazı göndererek, "Fiyat oluşumlarınız AB ülkelerinin üzerinde" dedi

Ele geçen kaçak yakıtı devlet kullanacak
Akaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadele Eylem Planı toplantısında, yakalanan kaçak akaryakıtın kamu kurumlarına ücretsiz verilmesi, kaçakçılık yapanlar için cezai yaptırımların arttırılması kararı alındı.

Ucuz elektrik için 'aracılık' sektör oldu
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) serbest tüketici limitini yıllık 25 bin kilovatsaate (kWh) düşürmesi yeni iş fırsatlarına imkan sağladı. Serbest tüketici" unvanına sahip işletmeleri daha ucuz elektrik almaları için elektrik üreticileri ve tedarikçileri ile buluşturan aracı kuruluşların sayısı her geçen gün artmaya başladı.

Benzinde fiyat oyununa gelmeyin
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), tabelada farklı, pompada farklı fiyattan benzin satan akaryakıt bayisine para cezası kesti. EPDK Başkanı Hasan Köktaş “Satın aldığınız fiyatla panodaki fiyatı karşılaştırın” diye uyardı.

HES için 'el koyma' kararı durduruldu
Danıştay 6. Dairesi, Elazığ Peri Suyu üzerinde yapılacak Pembelik Barajı’ndaki bazı acele kamulaştırmalar aleyhine açılan davada yürütmeyi durdurma kararı verdi

Lisanssız elektriğin mevzuatı tamam
Lisanssız olarak kendi elektriğini üretip, fazlasını da piyasaya satmak isteyenler, dağıtım şirketleriyle "bağlantı ve dağıtım" sistem kullanım anlaşmaları imzalayacaklar.

EPDK'dan doğalgaz tüketicilerine uyarı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) yapılan yazılı açıklamada, kiracı ya da başkalarının, ev sahiplerinin aboneliğini kullanmaması gerektiği kaydedildi.

Araçlarda CNG yakıtı kullanımı yaygınlaşacak
Türkiye'de benzin, motorin ve LPG'ye alternatif olarak araçlarda kullanılmaya başlayan sıkıştırılmış doğalgazın (CNG) iletim hattına uzak istasyonlara da iletilerek kullanımı yaygınlaştırılacak.

İsteyen her evin çatısı güneş santraline dönüşebilir
Türkiye’de herkesin güneşten elektrik üretmesinin önü açılıyor. Vatandaşlar evin, işyerinin çatısına kuracağı güneş paneliyle kendi elektriğini üretecek, fazlasını da satacak.

Dizele binde 5 biodizel katılacak
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) motorin veya mazot olarak bilinen akaryakıt türüne, en az binde 5 biodizel harmanlanmasını 2018 başından itibaren zorunlu hale getiriyor.

Temmuz-eylül döneminde elektriğe zam yok
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) yapılan açıklamada, 1 Temmuz'dan geçerli olmak üzere gelecek 3 ay için perakende elektrik satış tarifelerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacağı belirtildi.

EPDK 11 şirkete 7.4 milyon lira ceza verdi
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), 11 akaryakıt şirketine toplam 7 milyon 361 bin 109 lira ceza verildi.

Doğalgaz ve elektiriğe Ocak'ta zam yok
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 2012 sonuna kadar ve 2013 Ocak ayında doğalgaz ve elektiriğe zam yapılmayacağını bildirdi. Öte yandan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren konut tüketicileri (evsel tüketiciler) hariç olmak üzere doğalgazda serbest tüketici limitini sıfırladı.

Akaryakıtta etanol katkısı
1 Ocak 2013 tarihinden itibaren benzin türlerine yerli tarım ürünlerinden etanol harmanlanması uygulaması resmen başlayacak.

Elektriği indirimli kullanmak mümkün
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 1 Şubat’ta 4628 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’na dayalı olarak aldığı kararla serbest tüketici limitini yıllık 25.000 Kwh’ten 5.000 Kwh’e düşürdü.