2 Zilhicce 1443 | 1 Temmuz 2022 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

devamsızlık Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Devamsız öğrenciler sıkı takip edilecek
Milli Eğitim Bakanlığı, meslek liselerindeki devamsızlığı azaltmak için il milli eğitim müdürlüklerine genelge göndererek okula gitmeyen öğrenciler konusunda tedbir alınmasını istedi. Okul yönetimi ve rehber öğretmenlerden oluşan ekipler ev ziyaretleri yapacak.

Okullara ve velilere devamsızlık uyarısı
MEB’den liselere devamsızlık uyarısı: Okulu asan öğrenci velisine bildirilecek. 30 gün devamsızlık sınırını aşan ise başarısız sayılacak...

MEB'den lise son sınıf öğrencilerine sevindirici haber
Ortaöğretim kurumlarının son sınıf öğrencilerinden ders kesim tarihi itibarıyla tüm derslerden başarılı olmasına rağmen, devamsızlık süresini aşan öğrenciler başarılı sayılacak.

MEB'den devamsızlık araştırması
Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, kentte 2 binden fazla okulda yaklaşık 1 milyon öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek, Ankara'nın ortaöğretimde okullaşma oranının yüzde 80'lerin üzerinde bir rakamla Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğunu ifade etti.

Bakanlıktan okullara devamsızlık denetimi
Dershanelerden özel okula dönüşmeye uygun olup olmayacaklarına dair bilgi isteyen Milli Eğitim Bakanlığı, şimdi de hafta içi okul saatlerinde kurs açan, devamsızlığı teşvik eden dershanelerin ve devamsız öğrencilerin peşine düştü.

Okula devamsızlıkta kritik 45 gün sınırı
MEB'in 20'den 45 güne çıkardığı devamsızlık süresi bir kırmızı çizgi. 45 günü aşan öğrenci raporlu bile olsa sınıfı tekrar edecek

Meslek liseliler devamsızlıkta zirvede
Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘2017 Faaliyet Raporu’ açıklandı. Buna göre, 20 gün ve üzeri devamsızlık oranı yüzde 39.81 ile en çok meslek liselilerde. Onu yüzde 30.96 ile imam hatipler takip ediyor.

Devamsız öğrencilere takip
Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin artan devamsızlık oranlarına karşı harekete geçti. Liselerde yüzde 40’a varan 20 gün ve üzerindeki okula devam problemine karşı MEB, verileri analiz ederek illere talimat gönderdi.

5 günden çok devamsızlık yapana takdir verilmeyecek
Mili Eğitim Bakanlığı, liselerde okuyan ve devamsızlık yapmayan öğrenciler için yeni bir ödül mekanizmasını uygulamaya geçiriyor. Öğrencilerinin teşekkür, takdir ve üstün başarı belgesi alabilmesi için başarı ortalamalarının yanı sıra devamsızlıklarına da bakılacak.