10 Zilka'de 1444 | 30 Mayıs 2023 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

kurban bayramı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
AKRA FM, KURBAN BAYRAMI’NDA DA DOPDOLU…
Gönüller sultanı Mehmed Zahid Kotku (Rh.A.) ile ilim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) hocaefendilerin bayram özel sohbetleri, ilim adamlarıyla yapılan bayram özel söyleşileri, bayramlaşmanın ve bayramı idrak etmenin önemini anlatan ve hatırlatan radyo programları…

AKRA FM, KURBAN BAYRAMI’NDA DA DOPDOLU…
Gönüller sultanı Mehmed Zahid Kotku (Rh.A.) ile ilim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) hocaefendilerin bayram özel sohbetleri, ilim adamlarıyla yapılan bayram özel söyleşileri, bayramlaşmanın ve bayramı idrak etmenin önemini anlatan ve hatırlatan radyo programları…

M.E.C. VAKFI’NIN KURBAN ORGANİZASYONUNDA BAĞIŞ SONA ERDİ
Avustralya Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’nın, kurban ibadetini kolaylaştırma ve layıkıyla yerine getirmek amacıyla bu yıl 6.’sını düzenlediği uluslararası kurban organizasyonunun kurban bağış süresi sona erdi.

TEM otoyolunda bayram yoğunluğu
Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren tatilcilerin dönüşü nedeniyle Kocaeli'de trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Diyanet'ten ''Kurban'' uyarıları
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, 2012 yılı kurban hizmetleri uygulanmasına ilişkin tebliği resmi gazetede dün yayımladı.

Elde kalan kurbanlıkları EBK alacak
Et ve Balık Kurumu (EBK) Genel Müdürü Bekir Ulubaş, bu yıl Türkiye'de kurbanlık sıkıntısı yaşanmasını beklemediklerini ve hem kurban satanlar hem de kurban alanların memnun olacakları bir serbest piyasa oluşacağını öngördüklerini anlatarak kurbanlıkları satamayan hayvan yetiştiricilerini de mağdur etmeyeceklerini, kendilerine müracaat eden besicileri geri çevirmeyeceklerini söyledi.

Kurban fiyatları belli oldu!
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın, bu yıl Kurban Bayramı için ithalat yapılmayacağını açıklamasının ardından kurban fiyatları belli oldu

Besicinin gözü bayramda
Son yıllarda büyük sıkıntılar yaşayan hayvancılık sektöründe umutlar Kurban Bayramı'na bağlandı. Büyükbaş hayvan üretimi sıralamasında Türkiye'de ilk sırada yer alan Erzurum, ülkenin kurbanlık hayvan ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamayı hedefliyor.

Kurbanlıklar 500-5 bin TL arasında
Yaklaşan Kurban Bayramı, et piyasasını hareketlendirdi. Bu yıl bayram dolayısıyla 20 günlük sürede yaklaşık 800 bin büyükbaş, 2,5 milyon adet de küçükbaş hayvan satışı hedefleniyor. Fiyatlar ise geçtiğimiz yıl olduğu gibi 500 TL ile 5 bin TL arasında değişiyor.

Bakanlar Kurulu kararıyla bayram tatili kararı
Konuyla ilgili Bakanlar Kurulu kararı şöyle:

Kurban çocuğa paylaşımcı olmayı öğretiyor
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban kesim aşamalarına uzaktan da olsa katılması sağlanan çocuğun paylaşımcı olmayı öğrendiği bildirildi.

TZOB kurbanlık fiyatlarını açıkladı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), bu yılki kurbanlık fiyatlarını açıkladı. Türkiye'de Kurban bayramlarında 2 milyona yakın küçükbaş, 500 bin başa yakın da büyükbaş hayvan kesildiğini belirten Birlik Başkanı Şemsi Bayraktar, "İllere ve canlı ağırlığa göre farklılık göstermekle birlikte, hayvan başına büyükbaşta 2 bin lira ile 10 bin lira arasında, küçükbaşta ise 250 ile 1.200 lira arasında değişecek." dedi.

Terminallerde bayram yoğunluğu başladı
Kurban Bayramı yaklaşırken şehirlerarası otobüs terminali de hareketlendi Otogarlarda bayram hareketliliği başladı.

Otogarlarda bayram hareketliliği
Kurban Bayramı'na kısa süre kala şehirlerarası otobüs terminalleri hareketlenmeye başladı. Bayramı İstanbul dışında geçirmek isteyenler de Esenler Otogarı'nın yolunu tuttu. İstanbulluların diğer illere gitmesi trafikte rahatlamayı da beraberinde getirdi. Kurban Bayramı henüz gelmedi ancak İstanbul, bayramın hareketliliğini ve telaşını yaşamaya başladı.

AKRA FM, KURBAN BAYRAMI ÖZEL YAYIN AKIŞI
Kulun Rahman’a yakınlaştığı müstesna andır bayram... Birlik ve beraberlik vesilesi bildiğimiz Kurban bayramını, AKRA FM’de özel yayın akışıyla idrak etmeye gayret ediyoruz. Gönüller sultanı Mehmed Zahid Kotku (Rh.A.) ile ilim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) hocaefendilerin bayram özel sohbetleri, ilim adamlarıyla yapılan bayram özel söyleşileri, bayramlaşmanın ve bayramı idrak etmenin önemini anlatan ve hatırlatan radyo programları…