17 Cemaziyelevvel 1440 | 24 Ocak 2019 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

e-okul Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Sınav yerleri e-okul sisteminde
Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'nın (PYBS) girecek engelli öğrencilerin mağduriyet yaşamamasına dikkat edilecek.

e-Okul nakil işlemleri başladı
Velilerin merakla beklediği ''kayıt ve nakil'' genelgesi de yayınlandı. Buna göre bu yıla mahsus olmak üzere anne ve babası kamu veya özel sektörde çalışan çocukların kayıt ve nakilleri, ebeveynlerinin iş yerlerinin bulunduğu bölgedeki ilkokula veya ortaokula yapılabilecek.

Velilere, ''e-Okul dolandırıcıları'' uyarısı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), velileri, öğrencilerin kaydından başlayıp mezuniyetine kadar tüm süreci kayıt altına alan veli bilgelendirme sistemini kullanarak, dolandırıcılık yapan kişilere karşı uyardı.

Veli bilgilendirme sistemi akıllı cihazlarda
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), velilerin, öğrencilerin devamsızlıklarından sınav sonuçlarına, sınav tarihlerinden karne notlarına, ders programlarından proje bilgilerine kadar, ihtiyaç duyulan tüm bilgilerine anlık erişebilmelerine imkan tanıyan Mobil Veli Bilgilendirme Sistemini akıllı telefon ve tabletlerle uyumlu hale getirdi.

Velilere 'yatılı takip' imkânı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), pansiyonlu okullarda okuyan öğrencilerin velilerinin, çocuklarının etüt yoklamalarından evci ve çarşı izinlerine, hangi öğünde ne yemek yediklerinden hangi saatte ne yaptıklarına ve hangi odada kimlerle kaldıklarına kadar birçok bilgiye ulaşabileceği modülü hizmete sundu.

Veliler ve öğretmenler e-okul üzerinden haberleşecek
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin, veli ve öğrencilerle haberleşmesi için e-okul sistemi üzerinden yeni bir uygulama başlattı.