17 Cemaziyelevvel 1440 | 24 Ocak 2019 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Sınav yerleri e-okul sisteminde

Son Güncelleme: 6 HAZİRAN 2012 - TSİ 10:16

Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'nın (PYBS) girecek engelli öğrencilerin mağduriyet yaşamamasına dikkat edilecek.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, hafta sonu yapılacak Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'nın (PYBS) uygulanmasına ilişkin, sınav öncesi hazırlıklarda ve sınav uygulama süreçlerinde gerekli tedbirlerin alınabilmesi için genelge yayımladı. İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için SBS 9 Haziran Cumartesi günü, 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri için PYBS ise 10 Haziran Pazar günü saat 10.00'da başlayacak. Genelgeye göre, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) ile Emniyet Genel Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde her türlü güvenlik önlemleri alınacak. Sınavların hazırlık aşamasından sonuçların ilanına kadar geçecek süreçte gerekli planlama ve uygulamalar ilgili mevzuata göre gerçekleştirilecek.
En geç saat 09.30'da sınav salonlarına alınacaklar
Sınavların yapılacağı okul müdürlüklerince, öğrenciler ve velileri sınavla ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verilecek. Öğrenciler cep telefonu veya benzeri iletişim araçlarıyla sınav salonuna kesinlikle alınmayacak. Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.30'da fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirlenen sınav yapılacak salonlara alınacak.  Öğrenci velilerinin ve görevli olmayan kişilerin sınav salonlarının bulunduğu binalara girişlerine izin verilmeyecek.  Adaylar, veliler ve okul yöneticileri sınava ilişkin anlaşılmayan bir durum söz konusu olduğunda ''MEB İletişim Merkezi-Alo 147'' hattına başvurabilecek. Sınavlara girecek öğrenciler, sınav giriş yeri bilgilerini ''e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi'' veya ''e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi''nden öğrenebilecek.
Millî Gazete