18 Zilhicce 1445 | 25 Haziran 2024 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Sarkozy Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Euro kurbanları
Euro'nun getirdiği rekabete dayalı verimlilik ekonomisine ayak uyduramayıp batan Avrupa ülkelerinin liderleri birer birer koltuklarını kaybediyor. Kriz bugüne kadar altı lideri koltuğundan etti. Yedincisi de Fransız lider Sarkozy olabilir.

Sarkozy boykotu Avrupa'ya sıçrıyor
Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin "soykırımı inkâr" tasarısını AB ülkelerine yayma teklifi gurbetçiyi kızdırdı. 5 milyon Türk organize oldu, Fransız malı almayacak. Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin "soykırımı inkar yasasını Avrupa'ya taşıma" planı gurbetçi duvarına çarpacak. Türkiye'deki boykotun bir benzeri de Avrupa'nın neredeyse bütün ülkelerinde de uygulanmaya başlandı.

Seçimden önce son kavga Türkiye
Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala seçim yarışının en büyük rakipleri Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Sosyalist Parti’den aday François Hollande son kavgalarını ediyor.

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu yapıldı.
Resmi olmayan sonuçlara göre bu turun galibi, anketlerin öngördüğü gibi sosyalist aday Francois Hollande oldu.

Brüksel'de Sarkozy endişesi
Fransa'da 6 Mayıs'ta gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı 2'nci tur seçimleri öncesinde milliyetçi tavrını ve Avrupa Birliği (AB) karşıtı söylemlerini sertleştiren Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin üslubu Avrupa'da endişeye neden oluyor.