6 Rebi'ül-evvel 1444 | 2 Ekim 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Berat Kandili Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
En Mühim İşimiz: Berat Kandilimizin İhyası
İlim, fikir ve gönül önderi merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin İslam Mecmuası’nın Ocak 1996 nüshası için kaleme aldığı “En Mühim İşimiz: Berat Kandilimizin İhyası” başlıklı başyazısını, Berat Kandili münasebetiyle istifadenize sunuyoruz.

AKRA FM'den Berat Kandili özel yayın akışı…
Hayat kılavuzumuz Kur’an-ı Kerim’in Levh-i Mahfuz’dan dünya semasına indirildiği, semadan rahmetin yağdığı, tevbe edenlerin kurtuluşla müjdelendiği mübarek Berat Kandilini AKRA FM’de özel yayın akışıyla idrak ediyoruz…

Berat Kandili Tebriği
Lütfen, her türlü ön yargıdan uzak, temiz, duru, dingin bir kalp ile Kur'an-ı Kerim'i idrak edecek şekilde okuyunuz. Gönüllerimize gerçek sevginin tadının tattırılması dileğiyle Berat Gecenizi tebrik ederim.

'Beraat, beri olmayı öğretir'
Rahmet ve mağfiret mevsimi Ramazan ayının habercisi Berat Kandili bugün idrak edilecek.

En Mühim İşimiz: Berat Kandili'nin İhyası
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin İslam Mecmuası’nda kaleme aldığı “En Mühim İşimiz: Berat Kandilimizin İhyası” başlıklı başyazısını, Berat Kandili münasebetiyle istifadenize sunuyoruz: Mübarek “üç aylar”dan Şâbân-ı şerîf içindeyiz; Ramazan’a az kaldı. Hem on bir ayın sultanı ve mü’minlerin sebeb-i gufrânı Ramazan’ın heyecanı içimize düştü...

AKRA Berat Kandili Özel Yayın Akışı
Hayat kılavuzumuz Kur’an-ı Kerim’in Levh-i Mahfuz’dan dünya semasına indirildiği, semadan rahmetin yağdığı, tevbe edenlerin kurtuluşla müjdelendiği mübarek Berat Kandili özel akışımızı 30 Nisan 2018 Pazartesi günü radyonuz AKRA’dan dinleyebilirsiniz.

Bu gece Berat Kandili
Ramazan ayının müjdecisi kabul edilen Berat Kandili bugün idrak ediliyor. Berat Kandili, 19 Mart'ta başlayan "üç aylar"ın ikincisi şaban ayının 15'inci gecesine denk geliyor.

Berat Kandili duası...
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin 1986'da Ankara Özelif'te yapmış olduğu Berat Kandili sohbeti ve kandil duasını istifadenize sunuyoruz: Rabbimiz bundan önceki ömrümüzde bilerek bilmeyerek yaptığımız her çeşit hata, kusur, isyan, günah, kabahat... ne varsa hepsini afv u mağfiret eylesin...

Berat Kandili'nde eller duaya açıldı
Ramazan ayının habercisi olarak kabul edilen Berat Kandili münasebetiyle yurt genelinde camiler doldu taştı.İstanbul'da Berat Kandili coşkuyla idrak edildi. Vatandaşlar, Berat Kandili dolayısıyla Eyüp Sultan başta olmak üzere kentteki camilerde düzenlenen programlara yoğun ilgi gösterdi.

AKRA BERAT KANDİLİ ÖZEL YAYIN AKIŞI
Hayat kılavuzumuz Kur’an-ı Kerim’in Levh-i Mahfuz’dan dünya semasına indirildiği, semadan rahmetin yağdığı, tevbe edenlerin kurtuluşla müjdelendiği mübarek Berat Kandili özel akışımızı 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü radyonuz AKRA FM’den dinleyebilirsiniz.

Berat Kandili bu gece idrak edilecek
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, Cenabıhakk'ın lütuf ve inayetiyle yeni bir Berat Kandilini daha idrak etmenin sevinç, huzur ve mutluluğunun yaşanacağını, kaynaklarda rahmet, icabet, gufran ve takdir olarak isimlendirilen berat gecesinin, af, arınma ve kurtuluş gecesi olduğunu belirtti.

En Mühim İşimiz: Berat Kandilimizin ihyasıdır
İlim, fikir ve gönül önderi merhum Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin İslam Mecmuası’nın Ocak 1996 nüshası için kaleme aldığı “En Mühim İşimiz: Berat Kandilimizin İhyası” başlıklı başyazısını, Berat Kandili münasebetiyle istifadenize sunuyoruz: Mübarek “üç aylar”dan Şâbân-ı şerîf içindeyiz; Ramazan’a az kaldı. “Berat gecesi”nin telaşı gönlümüzü kapladı...

Berat Kandili...
Her yıl ramazan ayına on beş gün kala idrak edilen Berat Kandili, İslam kaynaklarında “rahmet, icabet, gufran, kısmet, takdir, hayat ve mübarek” olarak nitelendiriliyor.Berat Kandilini tebrik eden Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Berat gecesinin, İslam ülkelerinde kardeşlik, dayanışma, barış, huzur ve güven ortamının yeniden tesis edilmesine vesile olması için Allah’a dua ve niyaz ediyorum” ifadesine yer verdi.

AKRA FM BERAT KANDİLİ ÖZEL YAYIN AKIŞI
Hayat kılavuzumuz Kur’an-ı Kerim’in Levh-i Mahfuz’dan dünya semasına indirildiği, semadan rahmetin yağdığı, tevbe edenlerin kurtuluşla müjdelendiği mübarek Berat Kandilini AKRA FM’de özel yayın akışıyla idrak ediyoruz… Sohbet, söyleşi ve çeşitli programlardan oluşan Berat Kandili özel programlarımızı 12 Haziran 2014 Perşembe günü radyonuz AKRA FM’den...

Berat gecesinde Müslümanlar Kabe'ye akın etti
Kutsal topraklarda bulunan müslümanlar Berat Kandili'nde Kabe'de ibadet etti. Ramazan ayının habercisi olarak da bilinen Berat Kandili'ni Mescid-i Haram'da ibadet ederek geçirmek isteyen Müslümanlar Kabe'ye bir araya geldi.