4 Şevval 1445 | 13 Nisan 2024 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

kar yağışı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Van'da kar yağışı
Deprem bölgesi Van'da soğuk ve yağışlı hava etkisini sürdürüyor. Van'ın Erciş ilçesine mevsimin ilk karı düştü.

Yoğun kar yağışı uyarısı
Günlerdir devam eden soğuk hava ve kar yağışı etkisini hissettirmeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun iç kesimlerinde yoğun kar yağışı uyarısında bulunurken, Marmara ve Ege denizlerinde ise fırtına beklendiğini açıkladı.

Soğuk ve karla karışık yağmur geliyor
Türkiye bugünden itibaren Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek ve hava sıcaklığı 8-10 derece azalacak.

Kar etkisini artırıyor
Tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor, kar yağışı etkisini artırıyor. Yurdun bir bölümünde etkili olan kar yağışı nedeniyle başkent Ankara başta olmak üzere Karabük'te 106, Zonguldak'ta 25, Tokat'ta 4, Siirt'te 52, Bursa'da ise 40 köy yolu ulaşıma kapandı. Vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanmalarını isteyen yetkililer, buzlanmanın gelecek hafta sonuna kadar devam edeceğini kaydettiler.

Lodosun ardından kar geliyor
Marmara bölgesi, perşembe gecesinden itibaren kar yağışının etkisi altına girecek. Kar yağışının ardından lodosla ısınan Marmara bölgesi, hafta sonuna doğru Trakya'dan gelecek kar yağışının etkisi altına girecek. Marmara bölgesinin büyük bölümünde yarın akşam saatlerinden itibaren yağmur gözlenecek.

İstanbul'da kar yağışı devam ediyor
İstanbul'da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini artırarak devam ediyor. Tipi şeklindeki kar, İstanbul'u yeniden beyaza bürüdü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri de ulaşımda olumsuzluk yaşanmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kar yağışı yurt genelinde etkili oluyor.
İstanbul'da kar yağışı sabaha karşı etkisini artırdı. Özellikle yüksek kesimler beyaza büründü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin araçları kar tutan yolları temizledi. Kentte birkaç gündür aralıklarla devam eden kar yağışı sabaha karşı etkisini artırdı.

Kar yağışı, öğleden sonra terk edecek
İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Ergün Güler, istanbul'da kar yağışının bugün aralıklı ve kuvvetli olarak devam edeceğini belirterek, ''Hava sıcaklığı, yarın en düşük eksi 2, en yüksek 1 derece olacak. Kuvvetli kar yağışı öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybedecek'' diye konuştu.

Bu akşam dondurucu soğuk geliyor
Kar yağışı, sıcak ve güneşli bir hafta sonu geçiren İstanbul'u da etkileyecek. Son değerlendirmelere göre İstanbul'da bu akşam kar bekleniyor. Balkanlarda görülen ve ''afet'' ilan ettiren son 120 yılın en etkili kar yağışının önümüzdeki günlerde Türkiye'yi de etkisi altına alacağı bildirildi.

Hafta sonu hava nasıl olacak?
Meteoroloji uzmanı Halit Sivuk, "Soğuk ve yağışlı hava haftanın sonuna kadar da devam edecek gibi görünüyor. Yağışsız alanları saymak daha kolay. Kıyı Ege'de ve Akdeniz Bölgesi'nin kıyısında yağış beklenmiyor.Edirne ile birlikte Çanakkale'de yağışın olmayacağını söyleyelim. Bunun dışında tüm yurtta yağış görmek mümkün." dedi.

Kar aniden bastırınca onlarca araç yolda kaldı
İstanbul'da aralıklarla devam eden kar yağışı gece saatlerinde etkisini artırdı. Aniden bastıran kar yağışına hazırlıksız yakalanan onlarca araç yolda kaldı. İstanbul'da gece saatlerinde aniden şiddetini artıran kar yağışı trafikte aksamalara sebep oldu.

23 Nisan’da kar sürprizi
Güney kesimlerde sıcak havayla birlikte deniz mevsimine start verilirken, İç Ege, Batı Karadeniz ve İç Anadolu’da kış geri döndü.

Yurtta kar yağışı etkili oluyor
Başkentte gece başlayan kar yağışı, şehir genelinde etkisini artırarak sürüyor. Saat 02.00 sıralarında başlayan yağış, havanın aydınlanmasıyla beraber etkisini artırdı. Evlerin çatıları ve ara sokaklar karla kaplandı.

Mayıs ayına sayılı günler kala Bitlis'e lapa lapa kar yağdı
Bu yıl toplam 10 metreye yakın karın düştüğü Bitlis'te Mayıs ayına sayılı günler kalmasına rağmen kar şehri bir türlü terk etmiyor. Güne lapa lapa karla uyanan Bitlisliler baharla birlikte yaz ümidi taşırken tekrar kışı yaşamaya başlayınca şaşkınlığını gizleyemedi.

Meteoroloji'den kar uyarısı
Türkiye'ye Ukrayna üzerinden yine soğuk hava, fırtına, kar ve tipi geliyor. Tahminlere göre sıcaklığın 0 dereceye düşmesiyle İzmir'de bile kar görülebilecek. Soğuk havanın etkisi hafta sonuna kadar devam edecek.