23 Şaban 1445 | 4 Mart 2024 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Evden çalışma Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Evden çalışma yeniden gündemde
2013 Yılı Programı'nda, istihdamın artırılmasına yönelik politika öncelikleri ve tedbirler de yer aldı. Buna göre, istihdamın artırılması için işgücü piyasasındaki katılıklar giderilecek, esnek çalışma uygulamaları yaygınlaştırılacak.

Çalışan annelere 'doğum' müjdesi
Eylülde açıklanması beklenen çocuk teşviki paketinde 18 hafta doğum izni ve 2 yaşına kadar esnek çalışma gibi çözümler yer alacak. Yeni modelde, çalışan kadınların doğum izinlerine "18 hafta artı esnek çalışma" süresi öngörülüyor.

Avrupalıların yüzde 5'i evden çalışıyor
Evden çalışma verilerine göre, Avrupa Birliği vatandaşlarının yüzde 5,2'si işlerini evden yürüttü. AB üyesi 27 ülke arasında evinde çalışanların oranının en yüksek olduğu ülke Hollanda oldu.

Şirketler için ‘evden çalışma' yöntemi
Yaygın virüs sebebiyle birçok ülkede ‘evden çalışma’ gündeme geldi. Türkiye’de böyle bir durum yaşanmasa da, işverenler tedbir olarak hazırlıklarını yapmaya başlayabilir.

Evden çalışma yaygınlaştı
Dünyayı etkisi altına virüsün Türkiye’de de ortaya çıkmasıyla birlikte virüsten korunmak için alınan tedbirlerin dozu arttı. Binlerce kişiye istihdam sağlayan şirketler evden çalışma düzenine geçmeye başladı.

Evden çalışmada siber güvenliğe dikkat!
Türkiye’de evden çalışma kararı alan firma sayısı artınca gözler siber güvenliğe çevrildi. Kurum verilerine uzaktan bilgisayar ve telefonlarla erişilmesi pek çok riski de beraberinde getiriyor. Uzaktan çalışırken hacker’lara şirket bilgilerini kaptırmamak için dikkat edilmesi gerekenler var.