27 Zilka'de 1443 | 26 Haziran 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

maliye bakanlığı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Vergi oranlarına artış düzenlemesi!
Maliye Bakanlığı, yeniden değerleme oranını 2011 yılı için yüzde 10,26 olarak tespit etti.

Mükellefler için cari açık hesabı başlıyor
Maliye Bakanlığı’nın uzun bir süredir üzerinde çalıştığı cari hesap uygulamasına 2012 yılının ilk aylarında başlanması planlanıyor. Mükellefin vergi ile ilgili borcunu ve alacağını görebileceği cari hesabın devreye girmesi için çalışmalar hızlandırıldı.

Bankalarda bürokrasi azalacak
Maliye Bakanlığı, bankalarda bürokrasinin azaltılması için düğmeye bastı. Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan tebliğ uyarınca Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) beyannameleri, bankalarca tek merkezden verilecek.

Türkiye’nin 2012’deki yatırım hedefleri
Yatırım programında bu yıl 2 bin 622 projeye toplam 38 milyar 168,7 milyon lira harcanması öngörüldü. Toplam 2 bin 622 projeyle 38 milyar 168,7 milyon liralık yatırım öngörülüyor. Yeni projelere 10 milyar 137,4 milyon lira harcanacak. Yatırım harcamalarının 649,3 milyon liralık kısmı etüd proje için harcanırken, devam eden projelere 27 milyar 382 milyon lira, yeni projelere de 10 milyar 137,4 milyon lira gidecek.

Vergi Denetim Kuruluna 1500 vergi müfettişi alınacak
10 Temmuz 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ve 646 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı, 29 ilde oluşturulan toplam 40 adet grup başkanlığı ile teşkilatlanma çalışmalarını tamamladı.

SGK ve maliye eleman alacak
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, 200 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alacak. Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı giriş sınavı duyurusu, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Borcunu geciktirene 31 Ekim'e kadar süre
'Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkındaki' kanun Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlandı.

2B'nin satış esasları belli oldu
2B arazilerinin satışa ilişkin düzenleme içeren tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlandı. Maliye Bakanlığı'nın ''Milli Emlak Genel Tebliği'' ile 2B arazilerinin değerlendirilmesine ilişkin usul ve esaslar düzenlendi.

2B Tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı
Maliye Bakanlığı’nın 2B’lerle ilgili Milli Emlak Genel Tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı.

Dikkat! 1 kuruş için haciz gelebilir
Maliye Bakanlığı, vergi dairelerine yaptığı "Performansınızı artırın" uyarısı binlerce mükellefi kritik bir noktaya getirdi.

Kayıtdışı istihdama 3 ayda bir denetim
Maliye Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kayıtdışı istihdam, ücretlerin alınandan daha az gösterilmesi gibi konularda ortak çalışma yapmaya hazırlanıyor.

103 bin 760 aboneye kaçak elektrik kesintisi
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2011 yılında 103 bin 760 abonenin kaçak kullandığı için elektriklerinin kesildiğini söyledi.

Özelleştirmeler 10 bin kişiyi işsiz bıraktı
Maliye Bakanlığı'nın verilerine göre, 10 yıllık özelleştirme, 34 milyar dolar gelir getirdi, 10 bin kişiyi de işsiz bıraktı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, son 10 yıl içinde yapılan özelleştirmeler ve sonuçlarıyla ilgili bilgi verdi.

Finans sektörüne vergi denetimi
Vergi Denetim Kurulu, bankaların çek-senet hareketlerinden off-shore hesaplarına, vergiden kaçınma amacıyla kullanılan forward, swap gibi işlemlerden beyanlara kadar geniş bir yelpazede inceleme yapacak.

Harç cep'i yarı yarıya düşürdü
Maliye Bakanlığı'nın yurtdışından getirilen telefonların Türkiye'de kullanımı için getirdiği 100 TL'lik harç zorunluluğu 15 Haziran'dan itibaren uygulanmaya başladı.