7 Cemaziyelahir 1442 | 21 Ocak 2021 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Kamerun Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
TSE, Kamerun'da hizmete hazırlanıyor
Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, Kamerun'daki araç muayenesinden, akaryakıt istasyonu denetimlerine kadar tüm hizmetlerin TSE tarafından verilmesi için ön mutabakat sağlandığını söyledi.

Kamerun'a İmam Hatip Lisesi yapılacak
Kamerun'da Müslümanların en büyük talebinin imam hatip lisesi olduğunu belirten Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, burada İmam Hatip yapılması için çalışacaklarını söyledi.

Türkiye Kamerun’da petrol ve gaz arayacak
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ve Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), Afrika’da petrol ve doğalgaz kaynakları araştıracak.

Kamerun'dan Fransa'ya e-atık iadesi
Gelişmiş ülkelerin elektronik atıklarını gönderdiği Afrika ülkelerinden Kamerun'da son 4 yılda 66 bin elektronik atık toplandığı, bunların 51 bin tonunun menşe ülke Fransa'ya iade edildiği bildirildi.

Dünyanın unuttuğu 7 ülke
Dünya gündemi Suriye'deki problemler nedeniyle dünyayı etkileyen mülteci krizine odaklanmışken, 7 ülkede daha insani trajedi yaşanıyor. Dünya gündeminde yer almayan bu ülkelerde milyonlarca insan acil yardıma muhtaç. BM'ye göre durumun normalleşmesi için milyar dolarlar gerekiyor.