6 Rebi'ül-evvel 1444 | 2 Ekim 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

petrol fiyatları Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
İran Batı'yı petrol kozuyla vuracak
İran, Batılı ülkelerin, petrol alanında yaptırım uygulamayı planladığı bir sırada, Batı'yı petrol fiyatları kozu ile vurmak istiyor.Tahran yönetimi, petrol alanında kendisine uluslararası yaptırım uygulanması halinde, oluşacak petrol açığını Suudi Arabistan'ın kapatmama taahhütünde bulunduğunu açıkladı.

Havada türbülans başladı
Petrol fiyatlarının artışına bağlı olarak jet yakıtının tarihi rekor seviyelere ulaşması, vergi ve havalimanı ücretlerinin artmasıyla kapasitenin yükselememesi havada paniği başlattı.

Petrol fiyatlarında sır düşüş
Petrol fiyatlarında dün bir dakikada yaşanan 3 dolarlık düşüş soru işaretleri bıraktı. Nedeni belli olmayan düşüş, altın ve Euro'yu da etkiledi.

Benzin 8 kuruş daha zamlandı
Benzine litre başına 8 kuruş daha zam geldi. Böylelikle bir litre benzinin 5 lira olmasına sadece 10 kuruş kaldı. Bu gece yarısından geçerli olacak benzin zammı ile İstanbul'da ortalama 4,82 olan benzin lifiyatı 4 lira 90 kuruş'a yükselecek.

Ham petrol fiyatları yükseliyor
Petrol fiyatları, ABD'de iyi gelen veriler, şirket kazançlarının beklentilerin üzerinde gelmesi ve İspanya'nın yardım başvurusunda bulunacağı beklentisinin güçlenmesiyle yükseliyor.

Petrol fiyatları başımızı ağrıtabilir
Uluslararası Enerji Ajansı Başekonomisti Fatih Birol, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi ve Irak Merkezi Yönetimi'nin tek bir doğalgaz ve petrol yasası üzerinde anlaşamaması halinde, "Petrol üretiminde çok cüzi, ufak bir artış olacaktır.

Körfez ülkelerinden ekonomi notları
Körfez basını ve gündeminde geçen hafta öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gündeminde yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Körfez ülkelerinden ekonomi başlıkları...
Körfez basını ve gündeminde öne çıkan başlıklar...Suudi Arabistan, Kuveyt ve Dubai gündeminde üst sıralarda yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Petrol fiyat artışı ulaşım sektörünü etkiliyor
Petroldeki artış yüzde 44’ü buldu. Bilet fiyatları ve navlun zam baskısı altında. Maliyet artışı sefer sayısını da azaltabilir.

Elektrik yatırımları petrolü geçti
Uluslararası Enerji Ajansı’nın (IEA) “2017 Dünya Enerji Yatırımı” raporuna göre, küresel enerji yatırımları geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 12 düşüşle yaklaşık 1.7 trilyon dolara geriledi.

Motorine indirim geldi.
Motorinin fiyatı pompada 8 kuruş ucuzladı.

Dizel ve otomatikin yükselişi
Bu yılın ilk yedi ayında satılan her 100 otomobilin 60'ı dizel, 37'si otomatik oldu. 1.6 lt altındaki araç satışları yüzde 22 oranında arttı. Artan petrol fiyatları, sıkışık trafik, yükselen vergiler dizel, otomatik ve küçük hacimli otomobillerin satışını patlattı.

Petrol Yunanistan'dan daha tehlikeli
Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başekonomisti Fatih Birol, Avrupa Birliği'nin petrol ve gaz ithalatı faturalarının tarihinin en yüksek düzeylerine çıktığını belirterek, petrol fiyatlarındaki yüksekliğin kırılgan Avrupa ekonomisini tehdit ettiğini söyledi.

Petrolün küresel faturası 1.5 trilyon dolar
Yüksek petrol fiyatları nedeniyle ithalat faturası önde gelen ekonomiler için 1.5 trilyon dolar artacak. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), petrol fiyatlarındaki yükselişin küresel ekonomiye faturasını açıkladı. IEA Başekonomisti Fatih Birol, petrol fiyatlarının bu düzeyde kalması halinde, ithalat faturasının önde gelen ekonomiler için 1.5 trilyon dolar artacağını söyledi.

En fazla Avrupa'yı etkiler
Uluslararası Enerji Ajansı Baş Ekonomisti Dr. Fatih Birol, İran'la uluslararası camia arasında yaşanan nükleer gerginliğin sonrasında 120 dolar seviyesine çıkan petrol fiyatları konusunda açıklamada bulundu.