16 Şevval 1445 | 25 Nisan 2024 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Atina Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
‘Atina’ya cami istemeyiz’ kampanyası
Yunanistan’da din adamları akademisyenler ve subayların öncülük ettiği bir grup Atina’da inşa edilmesi planlanan camiye karşı kampanya başlattı. Atina’da yaklaşık 200 bin civarındaki Müslüman, daire, bodrum ve garajlarda ibadet yapmak zorunda kalıyor

Acı reçete geçti, Atina yandı
Komşu'yu iflastan kurtaracak kemer sıkma önlemleri Yunan Meclisi'nde kabul edildi. Ekonomik önlemleri protesto edenler Atina'yı savaş alanına çevirirken çok sayıda bina yandı Yunan halkına acı bir reçete getirecek kemer sıkma önlemleri Yunan Meclisi'nde 199'a karşı 83 oyla kabul edildi.

Atina’da ‘kurtarma pazarlığı’
Atina’da, “kurtarma paketinin” içeriği ile ilgili yeni müzakerelerin başlama vuruşu yapıldı.

Alacaklı Atina’ya kamp kurdu
Avrupa Merkez Bankası ve IMF temsilcilerinden oluşan Troyka heyeti, Yunan hükümetinin üzerinde çalıştığı önlem paketi nihai şeklini alana kadar Atina’da kalacak.

Atina'da Müslümanlar yine açık havada namaz kılacak
Atina'ya cami inşaatı girişimlerinin bu yıl da sonuçlanamaması nedeniyle Yunanistan'da batı Trakya Müslümanları dışında kalan 500 binden fazla Müslüman Ramazan Bayramı'nda açık havada namaz kılacak.

Atina’da Müslümanlar Ramazan’a mahzun girdi
Yıllardır cami yapılması için mücadele verilen Yunanistan’ın başkenti Atina’da, Müslümanlar ramazanı yine mahzun karşıladı.

Atina'da cami ihalesi üçüncü kez sonuçsuz kaldı
Yunanistan'daki cami yapımı için Altyapı Bakanlığının dosya gönderdiği 25 firmadan ihaleye katılan olmadı

Yunanistan'da son kullanma tarihi geçmiş ürünler tüketiliyor
Ekonomik kriz nedeniyle vatandaşların büyük bölümünün geçim sıkıntısı çektiği Yunanistan'da, marketlerde son kullanım tarihi sona eren yiyecek ve içeceklerin düşük fiyatlarla yeniden tüketicilerin tercihine sunulması kararlaştırıldı.

Yunan subaylar hükümeti istifaya çağırdı
Yunanistan’da Özel Kuvvetler Birliği’nin internet sitesinde yayınlanan açıklamasında hükümeti ve cumhurbaşkanını istifaya çağırması, ülkede alarm durumuna geçilmesine sebep oldu. Başkent Atina’daki bir savcı, açıklamayı ele alan bir soruştuma açılmasına karar verdi.

Ankara’dan Atina’ya ‘tehdit’ tepkisi
Dışişleri’nden, “Türkiye’nin tehdidine maruz kalıyoruz” diyen Yunan Bakan’a yanıt: İkili sorunları birlikte çözelim. Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakanı Stavros Dimas’ın Yunanistan’ın NATO’ya üyeliğinin 60. Yıldönümü vesilesiyle düzenlenen bir konferansta kullandığı, “NATO’ya üye olmalarına rağmen hala Türkiye’nin tehdidine maruz kalıyoruz” şeklindeki sözlerinin yadırgandığını bildirdi.

Merkel'den Atina'ya ilk uyarı
Almanya Başbakanı Merkel, Atina'yı reform planlarını ve bütçe hedeflerini sürdürmesi konusunda uyardı. Finansal piyasalar ve AB politika yapıcıları, Fransa ve Yunanistan'daki seçim sonuçlarının ardından Avro Bölgesi genelinde daha da öne çıkan kemer sıkma karşıtı tepkilerle mücadele ederken, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Atina'ya uluslararası kurtarma planı kapsamında uygulaması gereken reform planları ve bütçe hedeflerini sürdürmesi uyarısında bulundu.

İtalya'yı 'Atina kâbusu' sardı
Yunanistan'ın Euro Bölgesi'nden çıkma ihtimali üzerine Avrupa Birliği'nde (AB) başlayan tartışmalar İtalya'da 'Yunanistan gibi olursak' korkusunu had safhaya çıkardı.

Atina camisini inşa edecek şirket bulunamıyor
Yunanistan'da yaklaşık bir asırdır tartışılan Atina'ya cami yapılması konusunda bir türlü son aşamaya geçilemiyor.

Atina'da cami yapımı için açılan ihale sonuçlandı
Yunanistan'ın başkenti Atina'da cami yapımı için açılan ihaleye 4 firmanın ortak sunduğu teklif kabul edildi. Yunanistan Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada, Votanikos semtinde inşa edilecek cami için bir konsorsiyum tarafından sunulan teklifin kabul edildiği belirtildi.

'Atina'ya cami yapılma zamanı'
Yunanistan iktidar partisi Syriza İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, "Artık Atina'ya cami yapılma zamanı gelmiş ve geçmiş bile. Hatta birden fazla cami yapılması lazım. İnanıyorum ki Syriza hükümeti bu soruna bir çözüm getirecek" dedi