20 Cemaziyelahir 1443 | 23 Ocak 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

stok Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Bakliyata stoktan zam çıktı
2013’ü ortalama yüzde 25’lik zamla kapatan bakliyat ürünlerinde, 2014’te de yeni zamlar kapıda. Çiftçi sayısının ve üretimin düşmesiyle fiyatların arttığını söyleyen sektör temsilcileri, fiyatların artmasında ‘stokçu tüccarların’ da etkili olduğunu iddia ediyor

Gazze'de ilaç stokları tükeniyor
Gazze'deki Filistin Hükümeti Sağlık Bakanı Mufid el-Muhallelati, ilaç stoklarının tükenmeye başladığını belirterek, uluslararası kurumları Gazze ablukasının kaldırılması için çaba göstermeye çağırdı.

Spekülatörlerin gıda oyunu
Gıda spekülatörleri her fırsatta sahneye çıkıyor. Ürünleri stoklayıp iç piyasada "İhracat yapılıyor, ürün kalmadı" diyerek fiyatları yükselten fırsatçılar, aynı oyunu kuraklık söylemleriyle de yaymaya çalışıyor.

Patateste fiyatı yükselten stok bulundu!
Patatesin kilosunun markette 5 liraya kadar çıkması üzerine kurulan özel tim, Nevşehir'de mağaralarda stoklanmış 110 bin ton patates tespit etti. Patates fiyatlarında yaşanan aşırı artışın perde arkasından fırsatçıların büyük vurgunu çıktı!

Limonun suyunu çıkardılar!
Kilogram fiyatı 10 liraya dayanan limonda, tıpkı bir dönem patateste olduğu gibi "stok" vurgunu yapıldığı ortaya çıktı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yaptığı incelemelerde Nevşehir'de mağaralarda bulunan limon depolarında 16 bin tona karşılık gelen 800 bin sandık limonunun tutulduğu, bunların piyasaya çok az miktarda sürülerek, yüksek kâr elde edildiği saptandı.

Rusya'da stoklar tükeniyor
Rusya'nın Türkiye'den ithal edilen bazı ürünlere kısıtlama getirmesi St. Petersburg şehrindeki otomobil ve beyaz eşya fabrikalarını durma noktasına getirdi.