7 Cemaziyelahir 1442 | 21 Ocak 2021 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Haiti Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Haiti yalnız bırakıldı
Depremin üstünden dört yıl geçti ve Haiti kırılgan, üstelik unutulmuş bir ülke. Bu yıl doğal veya insan kaynaklı bir krizle manşetlere çıkabilir. Oysa Haiti'nin ihtiyaç duyduğu sürekli ilgi, ülkenin imarı ve kendine yetecek bir noktaya gelmesi için gereken dış destekle birlikte, artık neredeyse kalmadı.

Haiti'yi kasırga vurdu yüzlerce ölü var
Haiti'de etkili olan Matthew Kasırgası'nda yaşamını yitirenlerin sayısı 500'e yaklaştı. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, kırsal kesimde kasırgadan etkilenen bazı yerleşim birimlerine hala ulaşılamadığı, ölü sayısının artmasından endişe duyulduğu belirtildi.

Kasırga sonrası kolera alarmı
Matthew Kasırgası’nın bıraktığı yıkımla mücadele eden Haiti, yeni bir tehditle karşı karşıya. Sağlık kuruluşları, kasırganın içme suyu şebekelerine zarar verdiğini belirterek, kolera salgını uyarısında bulundu.

Dünyanın unuttuğu 7 ülke
Dünya gündemi Suriye'deki problemler nedeniyle dünyayı etkileyen mülteci krizine odaklanmışken, 7 ülkede daha insani trajedi yaşanıyor. Dünya gündeminde yer almayan bu ülkelerde milyonlarca insan acil yardıma muhtaç. BM'ye göre durumun normalleşmesi için milyar dolarlar gerekiyor.