10 Zilka'de 1444 | 30 Mayıs 2023 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

ramazan Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Sanayiye Ramazan molası
Sanayi ağustosta yüzde 3,8 büyüyerek yılın en düşük artışını gerçekleştirdi. Ramazan tatilinin etkili olduğu sanayideki yavaşlamanın eylülde sürmesi bekleniyor.

İlk sahur Perşembe gecesi
Diyanet İşleri Başkanlığı ilk sahura 19 Temmuz Perşembe gecesi kalkılacağını bildirdi. Diyanetten yapılan yazılı açıklamada, 11 ayın sultanı Ramazan'ın, 19 Temmuz Perşembe gecesi ilk sahurla başlayacağı hatırlatıldı.

Ramazan başlarken Çin baskısı
Doğu Türkistan'i işgal altında bulunduran Çin yönetimi Ramazan ayı öncesinde baskıları arttırdı ve yeni yasakları uygulamaya koydu. Çin işgal yönetimi tarafından yayımlanan yeni genelgeye göre; öğretmen ve öğrencilerin oruç tutmaları yasaklandı.

Mukaddes mekanlar Ramazan ayına hazır
Suudi Arabistan'daki iki mukaddes mekan Mekke ve Medine'de aylardır süren Ramazan hazırlıkları tamamladı.

Ramazan öncesi gıda denetimleri arttı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ramazan ayı dolayısıyla gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerindeki denetimlerini artırdı.

Ramazan festivale dönüşmemeli
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Mehmet Görmez, dün düzenlediği basın toplantısında, Ramazan’daki gösterişli davetleri eleştirdi.

Fatih Camii, ilk Ramazanına hazır
Fatih Sultan Mehmed tarafından Atik Sinan'a yaptırılan ve kısa bir süre önce restore edilen Fatih Camii, 5 yıl süren restorasyon sonrasında ilk Ramazana hazırlandı.

AKRA FM’den Ramazan ayına özel 30 farklı program
AKRA FM, 30 gün sürecek Ramazan ayına özel hazırladığı 30 farklı programdan oluşan yayın akışıyla onbir ayın sultanını karşılıyor. Ramazan ayında, Harem-i Şerif’ten yapılan 24 saat kesintisiz canlı yayını sitemizden takip edebilirsiniz.

Kâbe'de ramazan yoğunluğu
Ramazan ayını kutsal topraklarda geçirmek isteyenlerin yoğunluğu sebebiyle Harem-i Şerif hac mevsimi dışındaki en yoğun günlerini yaşamaya başladı.

Oruç ayı Ramazan ilk teravihle başladı
Ramazan ayının başlamasıyla birlikte camilerde teravih heyecanı ve hareketliliği yaşandı. İlk teravih için camileri dolduran vatandaşlar huşu içinde namazlarını kıldı.

1000 camide hatimle teravih kılınıyor
Ramazan ayında Türkiye genelinde bin 14 camide hatimle teravih namazı kılınacak, bin 296 camide ise Sakal-ı Şerif ziyareti yapılabilecek.

Moskova'da Ramazan heyecanı
Rusya'nın başkenti Moskova'da Merkez Camii inşaat alanının yanına kurulan geçici çadır camiinde ilk teravih namazını kılan Müslümanlar, Ramazan'ı coşku ile karşıladı. 20 milyon Müslüman'ın yaşadığı Rusya'da; Tatar, Dağıstanlı, Başkırt, İnguş, Karaçay Çerkez ve diğer eski Sovyet ülkelerinden inananlar ilk teravih namazı için camileri doldurdu.

Ramazan manevi yıkanma dönemidir
Bir bakıma Ramazan insanın arınma dönemi oluyor. Psikolojik arınma dönemi, manevi yıkanma dönemi.

Bin 14 camide hatimle teravih namazı kılınıyor
Ramazan ayına büyük hazırlıklarla giren camiler, yalnızca namaz için değil, iftar hizmeti, mukabele ve itikaf ibadetleri ve Sakal-ı Şerif ziyaretleri için de kapılarını açtı.

Ramazan ile faizi yan yana getirdiler!
Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, yaptığı açıklamada, bankaların "Geleneksel Ramazan" kredisi reklâmlarıyla tüketicileri kredi almaya teşvik ettiğini söyledi.