6 Rebi'ül-evvel 1445 | 22 Eylül 2023 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Zonguldak Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Sahilde atık paniği
Karadeniz’de önceki gün hızı zaman zaman 100 kilometreye çıkan fırtınanın sahile getirdiği atıklar vatandaşlarda endişe yarattı. 500 metrelik sahili kaplayan atıklarda gaz ölçümü yapıldı...

Zonguldak'ta es-Sâdık Aleyhisselam programı
Zonguldak Sosyal Gelişim Derneği, 9 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 14:00 da “Es- Sâdık (sas.)” temalı bir anma programı tertip edecek.

Çaycuma köprüsü yıkılıyor
Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, 15 kişinin ölümüyle sonuçlanan faciadan 123 gün sonra faciaya sebep olan köprünün yıkımına başlanıldı.

Madenden çıkanın 2 katı ithal ediliyor
Son yıllarda artan kömür talebi karşısında üretim aynı seviyelerde kalırken, Zonguldak’ta ithal edilen kömür oranı üretimin iki katına ulaştı.

'Çaycuma bir uyarı'
Çaycuma Köprüsü’nün yıkılması, diğer nehirler üzerindeki köprülerin güvenliğini de gündeme getirdi. Prof. Dr. Semih Tezcan, Çaycuma’daki yıkımın uyarı niteliğinde olduğunu belirterek özellikle son yıllarda aşırı yağışlar nedeniyle sel baskınları yaşanan Karadeniz’deki nehirler üzerinde bulunan köprülerin kontrolden geçirilmesini istedi.

Sulara gömülen minibüs çıkarıldı
Zonguldak Çaycuma'daki köprünün yıkılması sonucu Filyos Çayı'na düşen minibüs çıkarıldı.

Zonguldak zehir soluyor
Prof. Dr. Meltem Tor, Dünya Sağlık Örgütü’nce akciğer kanserine yol açtığı resmen ilan edilen dış ortam hava kirliliğinin önemli bir bileşeni partikül madde kirliliğinde, Zonguldak’ın ilk 5 il içinde yer aldığını söyledi.

Zonguldak zehir soluyor
Solunum sistemi hastalıklarından Türkiye’de her 2450 kişiden biri hayatını kaybederken Zonguldak’ta bu rakam her 1078 kişiden biri olarak ortaya çıktı, bu rakam ülke ortalamasının iki mislinden fazla

Karabük-Zonguldak demiryolu hattı açılıyor
Türkiye’nin en önemli yük akslarından olan ve toplam 220 milyon euro maliyetle yenilenen Irmak-Karabük-Zonguldak demiryolu hattının ilk fazı olan Karabük-Zonguldak arası 2016 yılının Ocak ayında açılacak.

Zonguldak kazançta, İstanbul tasarrufta lider
Türkiye'de geçen yıl ortalama günlük kazanç tutarında 85,6 lirayla Zonguldak, kişi başına düşen tasarruf mevduatında ise 18 bin 131 lirayla İstanbul ilk sırayı aldı.

Batı Karadeniz ormanlarında görsel şölen
Kömür üretimiyle ünlü "kara elmas diyarı" Zonguldak ile Küre Dağları'nın uzandığı Bartın'ın ormanlarında sonbaharla sararmaya başlayan yapraklar, ziyaretçilere adeta görsel şölen sunuyor.