23 Şaban 1445 | 4 Mart 2024 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Güçlü bağışıklık Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Bağışıklığı güçlendirecek besinler
Kış kapıda. Nezlesi, gribi, tonsilliti, bronşiti olanlar artıyor. Her yıl tekrarlayan bu bildik kış rahatsızlıklarından korunmanın en etkili yollarından biriyse bağışıklık gücünü arttıran besinlerden daha sık ve bol istifade etmenin yollarını bilmek, o besinleri daha çok yiyip içerek bağışıklık sistemine güç-kuvvet vermek.

'Güçlü bağışıklık için hazır gıdadan uzak durun'
Hastalanmamak ve antibiyotik kullanmamak için güçlü bir bağışıklık sistemine ihtiyacımız var. Öncelikle aldığınız besinlere dikkat edin ve mümkün olduğunca stresten uzak durun.

Güçlü bağışıklık için baharat tüketin
Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Oğuz Özyaral, baharatların bağışıklık sistemini güçlendirdiğini söyledi. Özyaral, tuz tüketimini azaltmak isteyenlere de yemeklerine baharat eklemelerini önerdi.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirin
Bağışıklık sistemi sandığımızdan çok daha kompleks bir yapıya sahiptir. Tam anlamıyla güçlü bir bağışıklık sistemi için önemli birkaç faktör vardır. Dengeli beslenmek, daha az stresli bir yaşam tarzı, düzenli egzersiz ve hijyen koşullarına dikkat etmek.

Virüsten korunmanın en etkili yolu; doğru beslenme, güçlü bağışıklık
Uzmanlar, mevsimsel nezle ve gribal enfeksiyonlardan farklı olarak yaygınlık gösteren virüsten(COVID-19) korunmak için önemli değerlendirmelerde bulunuyor. Kışın kapalı ortamlarda kalınması ve yurt dışı seyahatlerle yaygınlık kazanan virüsten korunma yöntemleri diğer grip türlerinden hiç farklı değil ve gayet basit.

Bağışıklığı güçlendirecek tavsiyeler
Dr. Murat Topoğlu bağışıklık sistemimizin güçlü olmasına yardımcı olacak şu uyarılarda bulundu: