1 Zilhicce 1443 | 30 Haziran 2022 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Bağışıklığı güçlendirme Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Bağışıklığı güçlendirme yöntemleri
Vücudun savunma sistemi olarak bilinen bağışıklık sistemi, zayıfladığında bazı mesajlar verebiliyor. Sürekli yorgunluk, tekrarlayan enfeksiyon ve ciltteki yaraların geç düzelmesinin bu sinyallerden bazıları...

Kış öncesi bağışıklığı güçlendirecek besinler
Yaklaşan kış günleriyle birlikte hastalık riski de artıyor. Vücudumuzu doğal yolla korumanın yöntemi yine doğanın bize sunduğu besinleri tam mevsiminde, doğru ve dengeli tüketmekten geçiyor.

Bağışıklığı kuvvetlendirmek için...
Mevsimsel değişikliklere doğanın ayak uydurması gibi vücudumuz da ayak uydurmaya çalışıyor. Bu süreçte metabolizmamız yavaşlıyor. Bağışıklık sistemimiz olumsuz etkileniyor. Bunun sonucunda da grip, soğuk algınlığı, bronşit hatta zatüre gibi hastalıklara yakalanma riski artıyor.

Hastalıkları ‘tedavi etmek’ yerine ‘önlemek’
Yaşam tarzı değişikliğiyle hastalıkları tedavi öncesinde önleyebilmek mümkün. Özellikle ileri yaşlarda dikkat edilmesi gerekenler ve bu konudaki uzman tavsiyeleri şunlar:

Yürüyüş yapmak en etkili egzersiz
Bağışıklığı güçlendirmenin yolu doğru beslenme, doğru uyku düzeni ve doğru egzersizden geçiyor. Tedbirli giyinerek günde yarım saatlik bir yürüyüş yapmak bile bağışıklık için faydalı oluyor.