27 Zilka'de 1443 | 26 Haziran 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

sosyal medya kullanımı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Sürekli çevrimiçi olmak gençleri mutsuzluğa sürüklüyor
Gece artan sosyal medya kullanımı, araştırmalara göre daha zayıf uykuya neden olurken, kaygı seviyesi ve depresyon riskini de arttırıyor.

Sosyal medya kullanımı yalnızlığa sebep oluyor!
Psikolog Berra Baş, özellikle sosyal medyanın insanların hayatına girmesi ile ‘sosyal izolasyon’un başladığını bunun da yalnızlık psikolojisini ortaya çıkardığını söyledi.

İnternetteki ayak izlerinizden haberdar mısınız?
Türkiye'de nüfusun yüzde 63'ünü oluşturan 52 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı, günde internette ortalama 7 saat geçirirken, 2 saat 46 dakikasını da sosyal medyada harcıyor. İnternette, sosyal medyada zaman geçirirken aynı zamanda dijital ayak izinizi bırakarak, kişiliğiniz hakkında da ipuçları verdiğinizin farkında mısınız?

Çocuk ve gençlerin gece sosyal medya gönderisine dikkat!
Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi, çocukların yaz tatilinde dijital medyada her zamankinden daha fazla vakit geçirdiğini belirterek uyarılarda bulundu.

Sosyal medya hesabınızı dikkatli kullanın
Siber Güvenlik Uzmanı Ahmet Naci Ünal, dolandırıcıların, mağdurların sosyal medya hesaplarını takip ettiğini bu nedenle de hesapların gizli kullanılması gerektiğini vurguladı.

Gençlerde sosyal medya kullanımı azaltılacak
Davranışsal Bağımlılıklar ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı hazırladı. Planın ayrıntıları şöyle: