20 Cemaziyelahir 1443 | 23 Ocak 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

su Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Çölde 400 yıl yetecek su kaynağı
Büyük bölümü çöllerle kaplı Namibya'da 400 yıl yetecek su kaynağı bulundu. Angola sınırında keşfedilen su kaynağının derinliğinin 200 metre, potansiyelinin 5 milyar metreküp olduğu açıklandı.

Su firmaları kamuoyuna ifşa edilecek
Sağlık Bakanlığı, 81 ildeki su analiz sonuçlarının iki gün içinde tamamlanacağını açıkladı.

15 su firması tekrar faaliyette
Sağlık Bakanlığı faaliyeti geçici olarak durdurulan su firmalarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Elektrik, su, doğalgaz aboneliğinde kolaylık
Çok yakın bir zamanda elektrik, su ya da doğalgaz abonelikleri ve kapatma işlemleri internetten yapılabilecek. Sistem, e-devlet projesi kapsamında devreye sokulacak. E-devlet projesi, kapı kapı dolaşma dönemine yavaş yavaş son veriyor.

17 yıl sonra içecek su bulamayabiliriz
Türkiye'nin su kirliliği ve israfı konusunda araştırma yapan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Tarımsal yapılar ve Sulama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Demir, konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin su zengini bir ülke olmadığını altını çizen Prof. Dr. Demir, israfa ve su kirliliğine karşı topyekün önlem alınmaması halinde 17 yıl sonra su sıkıntısının...

Susuz Kalan Vücut Taş Yapıyor
Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Şamlı, az ve yetersiz su içilmesi nedeniyle böbreklerde taş oluşumunun arttığını belirtiyor.

Açma kapama hizmeti diye 2. ceza ödetiliyor
Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hatice Saadet Kalyoncu, gecikmiş fatura ödemelerinde zaten gecikme cezası ödeyen tüketiciye, açma kapama hizmet bedeli altında ikinci kez ceza ödetildiğini ifade etti.

800 milyon insan bir damla suya muhtaç
BM'nin raporlarına göre yeryüzünde hala 800 milyon insan içme suyundan mahrum yaşıyor. Dünya Sağlık Örgütü ile UNICEF tarafından ortaklaşa hazırlanan bir rapora göre çoğu kırsal kesimde yaşayan yaklaşık 1.1 milyar insan tuvalet ihtiyacını açık havada gideriyor.

KKTC'ye deniz altından su projesi
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, KKTC'ye deniz altına döşenecek boru hattıyla su götürüleceğini söyledi.

İhtiyacınız kadar su için
Hindistan’da yayımlanan The Times of India gazetesi, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu su miktarı ile ilgili tüm detayları kaleme aldı. Gazetenin görüştüğü uzmanlara göre, kadınların günde iki buçuk litre, erkeklerin ise üç buçuk litre su içmesi gerektiği ortaya konuldu.

Su, beyni daha da hızlandırıyor
Yapılan bir araştırmaya göre "Bir bardak su, beyni hızlandırıyor.

Sahurda bol su yerine meyve tüketilmeli
Yaz aylarında oruç tutarken en dikkat edilmesi gereken husus vücudun su ihtiyacını karşılamak. Ancak sahurda çok fazla su içilmesi, boşaltımı hızlandırdığı gibi şişkinlik ve uykunun kaçmasına neden oluyor.

Petrolü bedavaydı şimdi suya muhtaçlar
Fransa ve ABD’nin başını çektiği NATO müdahalesi sonucu öldürülen Kaddafi sonrası Libya’da istikrarsızlık ve aşiretler arası güç mücadelesi sürüyor. Bundan en çok zarar gören de Libyalılar. Kaddafi döneminde bolluk içinde yaşayan halk şimdi dış yardımlara muhtaç durumda.

Mars'ta şaşırtan keşif
Mars gezegeninin yüzeyinde su bulundu.

Tarımsal Kuraklık Artıyor
Türkiye’de tarımsal kuraklık zirvede. Bilim insanları 2014 için içme suyunda da kuraklığın başlayacağından kaygılı. İstanbul’a su sağlayan barajların doluluk oranı yüzde 41.79’a kadar düşerken Türkiye genelinde de kuraklık tehlikesi baş gösterdi.