16 Muharrem 1446 | 22 Temmuz 2024 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

sosyal medya Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Ömür internette tükeniyor
Türkiye’de her 10 gencin 9’u sosyal medyada ve zamanlarının çoğunu sosyal medyada harcıyor. Gençlerin uyumadıkları zamanın yarısı sosyal paylaşım sitelerinde geçiyor.

'Sosyal medya dijital kimliklerimizdir'
Sosyal medyada etkili hesaplar oluşturulması ve sosyal medya hesaplarının kurumsal yönetimini anlatan Sosyal Medya Uzmanı Ümit Sanlav, “sosyal medya kişisel ve kurumsal anlamda dijital kimliklerimizdir” dedi.

Aileler! Çocuğunuzun sanal arkadaşlarına dikkat
İnternet Geliştirme Kurulu, geçen yıl, ailelerin gözetiminde 9-16 yaş aralığındaki çocukların katıldığı bir anket çalışması yaptı. Kurul Başkanı Serhat Özeren, dokuz yaşındaki bir çocuğun internetten 400 arkadaş edindiğini belirlediklerini söyledi. Sanal ortamın, kontrolsüzce gezinen küçük yaştaki çocuklar için birçok tehlike içerdiğini belirtti.

Sosyal Çalışmalar İçin Dijital Dünya Analizi…
İnsan ve Çevre Derneği Binder tarafından organize edilen “Sosyal Çalışmalar İçin Dijital Dünya Analizi” programı, İstanbul ve yakın illerdeki 30’e yakın sivil toplum kuruluşunun yönetici ve üyelerinin katılımıyla İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sivil toplum kuruluşlarının dijital gelişmelere kayıtsız kalamayacağını belirten Zinde Sosyal Gelişim Derneği Başkanı Emin Çınar,

Sosyal medyada hakarete dikkat!
Bilişim hukuku uzmanları, Türkiye'de sayıları her geçen gün artan internet kullanıcılarını, suç teşkil etmesi nedeniyle sanal ortamda hakaret etme ya da şantaj yapma konusunda uyarıyor.

Sosyal medya bağımlılık yapıyor
Psikolog Nagihan Akarsu, insan yaşamını rahatlatan internetin belli bir zaman sonra bağımlılık yaptığını söyledi.

İşverenler 'sosyal medya'ya da bakıyor
Bolu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsmail Yalçın, şirketlerin artık güvenlik soruşturması yaparken sosyal medyayı da kaynak olarak kullandığını söyledi.

Sosyal Medya İnsanları Yalnızlaştırıyor
Doç.Dr.Derya Tellan, "Kişilerarası, yüz yüze iletişim, sosyal medyanın sunduğu sanallıktan reel hayata geçmek açısından çok daha anlamlıdır."

Sosyal medya şişmanlatıyor
2013 Haziran ayında The Consumer Research Dergisi’nde yer alan bir bilimsel araştırmanın sonuçlarına göre, sosyal medya ağlarının da kişisel kontrol üzerinde belirgin etkileri olduğu açıklandı.

İsrail, öğrencileri sosyal medyada ajan yapacak
İsrail Başbakanlığı tarafından yürütülen bir program çerçevesinde yüzlerce üniversite öğrencisinden sosyal medyada aktif olacak "ajan ordusu" kurulacak. Proje kapsamında ülkedeki 7 üniversiteden seçilecek öğrencilere burs verilecek. Ancak bu öğrenciler, burs karşılığında sosyal ağlarda İsrail hükümeti adına propaganda yapacak.

Sosyal medya ve siber güvenlik İstanbul’da tartışılacak
İstanbul, son yılların önemli gündem maddelerinden biri haline gelen siber güvenlik konusunda uluslararası bir toplantıya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

İngiliz casusların kuşatmasına isyan
İngiltere’de kişilerin yaptıkları bütün telefon görüşmelerinin kayıtları, bütün SMS’lerin içeriği, bütün e-postalar ve kişiler tarafından ziyaret edilen bütün web sayfalarının kayıtlarının arşivleneceği açıklandı. Sözkonusu veri bankasında yapılan görüşmeler, gönderilen SMS ve e-postaların içeriklerinin yer almayacağı, ancak kimin kimi aradığı, alıcı ve vericinin adres ve telefon numaralarının saklanacağı belirtiliyor.

Sosyal medyada dolandırıcılık
Kredi kartı dolandırıcıları sosyal medya siteleri ve mobil uygulamaların gelişimine hızla adapte olup farklı yöntemler geliştirdi. Yeni yöntemde dolandırıcılar hackledikleri kullanıcının hesabından yakın arkadaşları ve akrabalarına mesaj atarak borç para istiyor.

Sosyal medya herkesi izliyor
İsviçre merkezli siber güvenlik kuruluşu High-Tech Bridge, milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya sitelerinin kullanıcıları izlediğini ortaya koydu.

Sosyal Medya Gerçeğin Yerini Almaz
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hatice Özyıldız Güz, "Gerçek ilişkilerdeki karşılıklı emek, fedakarlık, sorumluluk gibi duygular sosyal medya yoluyla kurulan ilişkilerde olmadığı için bu tür ilişkiler başta cazip görünmekte fakat aynı hazzı vermemektedir" dedi.