18 Zilhicce 1445 | 25 Haziran 2024 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Ekonomi

Ana Sayfa Haber Ekonomi

İşverenler 'sosyal medya'ya da bakıyor

Son Güncelleme: 3 MAYIS 2013 - TSİ 11:41

Bolu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsmail Yalçın, şirketlerin artık güvenlik soruşturması yaparken sosyal medyayı da kaynak olarak kullandığını söyledi. 
Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafların ve durum güncellemelerinin başvuru yapanın kişiliği hakkında bilgi verdiğini vurgulayan İl Müdürü Yalçın, bu nedenle iş arayanların sosyal medyayı aşırıya kaçmamaları konusunda uyardı.
Şirketlerin artık iş başvurularında, başvuruyu yapan kişiyi tanıma adına sosyal medyayı kullandığını anlatan Bolu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsmail Yalçın şunları ifade etti:
“Şirketler özellikle karar merciinde yer alacak kişiler için ön araştırmada sosyal medyayı kullanıyorlar. Çünkü sosyal paylaşım sitelerinde normalde söylemediğimiz ya da söylenmesini ve duyulmasını istemediğimiz birçok özelliklerimizle ilgili de tüyolar veriyoruz. Dolayısıyla bu konuda güvenlik araştırması yapan uzmanlar bunlardan ciddi manada da sonuçlar elde edebiliyorlar. Bu bizim faydamıza olduğu gibi zararımıza da sonuç verebilir. Bu nedenle sosyal medya da ben çok aşırıya kaçılmaması taraftarıyım.”
Milli Gazete