18 Zilhicce 1445 | 25 Haziran 2024 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

gazze Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Hamas'tan serbest bırakılanlara yardım
Hamas, İsrailli asker Gilad Şalit'le değişim karşılığında Gazze'ye gönderilen mahkumların her birine 2'şer bin dolar vereceğini açıkladı. Gazze'deki yönetimin başbakanı İsmail Haniye'nin bürosundan yapılan açıklamada, serbest bırakılan mahkumları onurlandırmak için her birine 2'şer bin dolar verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Mısır'ın yeni kararları Gazze'yi vurdu
Mısır'ın Sina yarımadasında 16 sınır muhafızının öldüğü saldırının ardından Gazze ile olan sınır kapısını ve tünelleri kapatması, Gazze'yi vurdu. Filistinli hastalar tedavi için Mısır'a geçemiyor, gıda fiyatları yarı yarıya arttı.

Gazze'de Serbest ticaret bölgesi sevinci
Mısır yönetiminin, ''Gazze-Mısır sınırında serbest ticaret bölgesi kuracağına'' ilişkin haberler Gazze'de memnuniyetle karşılandı.

BM'den Gazze'de yaşam açıklaması
İsrail ablukası altında bulunan Gazze'nin 8 yıl sonra yaşanamaz bir kent haline geleceği belirtildi. BM tarafından hazırlanan raporda, su, elektrik ve sağlık gibi temel hizmet standartlarının iyileştirilmemesi halinde Gazze'nin 2020'ye kadar yaşanabilir bir yer olmaktan çıkacağını kaydedildi.

Gazze’de ‘hadis’ bilim dalı oldu
Gazze İslam Üniversitesi’nin, İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı bünyesinde doktora programı açılacağı bildirildi.

Gazze'de bir hafta sonrası için müjde
Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniye, bir hafta sonra Gazzelilere ''müjdeli haber'' vereceğini açıkladı.

Haniye'den esirler için birlik çağrısı
Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Haniye, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluları kurtarmak için ''ulusal stratejik birlik'' çağrısı yaptı.

Mısır, Gazze'ye malzeme ve yakıt girişine izin verecek
Katar Gazze'yi Yeniden İmar Etme Komisyonu Başkanı Muhammed el-İmadi, Mısır'ın Katar tarafından finanse edilecek projeler için gerekli malzemelerin Gazze'ye girişine izin verme kararı aldığını açıkladı.

Gazze'de ölü sayısı da 19'a yükseldi
Gazze güne yoğun bombardıman ve şiddetli patlama sesleriyle uyandı. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava destekli saldırılarda üçüncü güne girilirken, sabah saatlerinde yeni saldırı haberi geldi. Bir saatten kısa sürede yaklaşık 200 saldırı gerçekleştirildi.

Gazze'de ölümler artıyor
İsrail'in Gazze'ye yönelik 'Bulut Sütunu' operasyonu altıncı gününe girerken, sivil can kayıpları da artıyor. Bu sabah itibariyle ölü sayısı 95'e yükseldiği, yaralı sayısının da 500'ü geçtiği bildiriliyor.

İslam Bankası genel merkezi vuruldu
Gazze'ye saldırının 7. gününde öldürülen Filistinli sayısı 111'e çıktı. Bazı haberlerde bu sayı 115 olarak ifade ediliyor. Yaralı sayısının 800'ü aşkın olduğu belirtiliyor. Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, "Ateşkesin yakın olduğu sır değil" açıklaması yaparken, İsrail ordusu Gazze semalarına "Evlerinizi derhal terk edin" bildirileri attı.

İsrail'in Gazze saldırısının maddi bilançosu
İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği son saldırılar 1 milyar 200 milyon dolarlık maddi hasara yol açtı. Gazze'deki Filistin hükümeti yetkilileri, düzenledikleri basın toplantısında, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda toplam 1 milyar 200 milyon dolarlık maddi zarar meydana geldiğini açıkladı.

Gazze'ye inşaat malzemesi girdi
Mısır, 2007 yılından beri ilk defa topraklarından Gazze'ye inşaat malzemelerinin girmesine izin verdi. Katar tarafından bağışlanan tonlarca inşaat malzemesini taşıyan kamyon konvoyu Gazze'ye Refah kapısından girdi.

Gazze'ye inşaat malzemesi sevki sürüyor
Proje kapsamında nakliyesi planlanan 3,5 milyon metreküp çakıl taşının 4 bin 180 metreküplük bölümü bölgeye ulaştırıldı. Mısır Refah Sınır Kapısı yetkililerinin yaptığı açıklamada, Katar tarafından Gazze'nin yeniden inşası kapsamında geçen cumartesi gününden bu yana Gazze'ye 4 bin 180 metreküp çakıl taşı yüklü 137 tırın giriş yaptığı bildirildi.

Gazze'de tarihi kutlama
2007'den beri, El Fetih ilk kez kuruluşunu Gazze'de kutluyor