16 Cemaziyelevvel 1445 | 30 Kasım 2023 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Trafik Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
TEM otoyolunda bayram yoğunluğu
Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren tatilcilerin dönüşü nedeniyle Kocaeli'de trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Tarihi Yarımada'nın trafiği azalacak
Asya ile Avrupa yakasını denizaltından karayoluyla birbirine bağlayacak Avrasya Tüneli, Tarihi Yarımada'nın trafiğini yüzde 30 oranında azaltacak

Trafik kazalarında nüfusa oranla ölüm sayısı azaldı
Türkiye'de her yıl artan araç sayısı ve nüfusa oranla trafik kazalarında ölen kişi sayısının azaldığı belirlendi. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetler Dairesi Başkanlığı, International Traffic Safety Data (IRTAD) standartlarına göre, trafik verilerini ilk kez analiz etti.

Zamlı trafik cezalarının faturası ağır
Trafik cezaları, Maliye Bakanlığının yeniden değerleme oranı çerçevesinde yılbaşından itibaren yüzde 10,26 oranında arttırıldı. Buna göre, servis freni, lastikleri, ışık donanımı noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araçları kullanan sürücülere 72 lira ceza uygulanacak.

İstanbullular'ın hayatı direksiyonda geçiyor
Türkiye'nin birçok kentindeki günlük sürüş kilometresi de aşağı yukarı Avrupa ortalamalarına yakın İstanbul hariç

İstanbul'da trafik çilesi başlıyor
Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve Haliç köprüleri önümüzdeki hafta bakıma alınıyor. 3 ay sürecek çalışma süresince FSM köprüsünde 3 şerit trafiğe kapatılacak.

FSM'de trafik gündüz tıkandı, gece durdu
Bakım onarım çalışamaları süren FSM'de bir şeridin daha kapatılması ile trafik durdu, vatandaşlar saatlerce çile çekti.

FSM'deki çalışmalar trafiği kilitliyor
Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve Haliç köprülerindeki bakım çalışmalarının yanı sıra çok sayıda irili ufaklı yol ve altyapı çalışmasının devam etmesi İstanbullulara trafikte zor anlar yaşatıyor. Dünden bu yana sürücüler köprüde saatlerce beklemek zorunda kaldı.

Kriz masası kararı uygulanmaya başlandı
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki bakım çalışması nedeniyle oluşturulan kriz masasının aldığı karar dahilinde şehirler arası otobüsler, Boğaziçi Köprüsü'nü kullanmaya başladı.

Trafiğe önlem 24 gün sonra
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yol yapımı süren Fatih Sultan Mehmet köprüsü için Pazartesi gününü beklemeden aldığı trafik önlemleri sonuç vermeye başladı.

Trafikte dondurma cezası
Erzurum Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü Suat Özdemir, direksiyon başında dondurma yiyen sürücülere 72 lira ceza kesileceğini açıkladı.

FSM'deki çalışmalar ne zaman bitecek?
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Fatih Sultan Mehmet Köprsü'ndeki (FSM) çalışmaları 30 Ağustos tarihinde bitireceklerini söyledi.

Trafikte herkes 'eşit' oluyor
Milletvekili ve yargıçlara uygulanan 'imtiyazlar' yeniden düzenleniyor. Trafikte denetimlerin dijital ortama geçmesi, Emniyet'in yükünü büyük oranda azalttı.

Trafik, kalp ritmini bozuyor
Trafik yoğunluğunun kalp sağlığı üzerinde de olumsuz etkileri saptandı. İngiltere'nin Leeds Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre, yoğun trafikte salınan karbonmonoksit gazı kalp ritminin bozulmasına neden oluyor.

Türkiye bayramı yollarda geçirecek
Ramazan Bayramı'na çok az bir zaman kala, bayram tatiline ilişkin hazırlıklar yoğunlaştı. Birleştirme olmamasına karşın bayramı şehir dışında geçirmek isteyenler için gerekli önlemler alınırken, bu bayramda yaklaşık 2 milyon kişinin yollara çıkması bekleniyor.