8 Ramazan 1439 | 23 Mayıs 2018 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türk Standartları Enstitüsü Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Çikolata ve şeker alırken kaliteye dikkat
“Ürünlerde mutlaka TSE markası arayın, son kullanma tarihlerini kontrol edin. Unutmayın ki kalitenin bir maliyeti vardır ancak kalitesizliğin maliyeti daha yüksektir”

Türkçe tabela düzenlemesi
Türk Standartları Enstitüsü yön levhaları, tabelalar, marka isimleri ve reklamlarda Türkçe kullanılmasını amaçlayan kapsamlı bir çalışma yürütüyor.

Helal gıdaya TSE damgası
Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, Avrupa'dan 5 firmanın helal gıda belgesi almak için TSE'ye başvurduğunu belirterek, "Avrupa'ya da açılacağız. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Avrupa'da da helal belgesi vermeye başlayacağız" dedi.

Her 3 asansörden 2’si kullanılamaz durumda
Türkiye genelinde 2013 yılında yapılan denetimler sonucunda her 3 asansörden 2’sinin kullanılamaz durumda olduğu ortaya çıktı.

TSE'de 'Yıldızlı Sertifika' Dönemi!
Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, Mart ayından itibaren standardın üzerinde kaliteyle ürün üreten firmalara "TSE Yıldız" ve "TSE Çift Yıldız" belgesi verileceğini açıkladı.

10 milyar dolarlık 'standart' gelir
Türkiye , Körfez ve Ortadoğu sermayesinden daha çok pay alabilmek için yeni bir alan buldu. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, müteahhitlik hizmetinden sonra ikinci en büyük hizmet gelirine ulaşılabileceğini açıkladı.

Helal sermayeye helal sertifikası geliyor!
Gıdadan turizme, kozmetikten ambalaj materyallerine kadar birçok alanda helal sertifikası düzenleyen Türk Standartları Enstitüsü (TSE), dünyada bir ilki gerçekleştiriyor. Uzun süredir üzerinde çalışılan 'Helal Sermaye Sertifikası'nda sona gelindi. Sermayesinin helal olduğunu ispatlayan işadamlarına bu sertifikadan verilecek.

Tabelalarda ebat ve yabancı kelime düzenlemesi
Türk Standartları Enstitüsü (TSE), Kurum ve Kuruluşlarda Kullanılan Tabelalar İçin Kurallar standardını yayınladı. TSE Başkanı Sebahattin Korkmaz, tabelada Türkçe kelime kullanımının esas olduğunu ancak yabancı kelime kullanılacaksa bunun Türkçe kelimenin yüzde 25’i büyüklüğündeki puntolarla yazılma kuralı getirildiğini bildirdi.