29 Zilka'de 1443 | 28 Haziran 2022 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Kış hastalıkları Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Kış hastalıklarına dikkat!
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Necati Koç, havaların serinlemesi ve kapalı alanlarda geçirilen zamanın artması ile kış hastalıklarının da yaygınlaştığını söyledi. Dr. Koç, kış aylarında hastalıklara karşı risk grubunun başında KOAH, astım, kalp hastalığı, şeker gibi kronik hastalığı olanların geldiğini kaydetti.

Kış hastalıklarına karşı doğal yiyecekler
İzmir Halk Sağlığı Müdürü Doç. Dr. Mustafa Tözün, kış aylarında grip, nezle ve soğuk algınlığından korunmak için her gün savunma sistemini güçlendirici özelliğe sahip havuç, brokoli, kabak gibi sebzelerin yanı sıra portakal, mandalina, elma ve greyfurt gibi meyvelerin tüketilmesini önerdi.

Gripten korunmak için 3 öneri
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Bakır, gribin yüksek ateş, yorgunluk hissi, kuru öksürük, burun akıntısı, baş, boğaz ve kas ağrılarıyla kendini gösterdiğini belirtti.

Kış aylarında hastalıklardan korunmak için...
Kış aylarının gelmesiyle birlikte ani değişen hava şartları vücudun bu değişime alışmasını zorlaştığını ifade eden uzmanlar bağışıklık sistemini de zayıflatabildiğine dikkat çekiyor.

Kış aylarında çocukları hastalıktan korumak için...
Kış aylarıyla birlikte çocuklarda görülen hastalıklarda artış gözleniyor. Bu hastalıklar küçük çocuklar kadar okul çağında olanları da yakından ilgilendiriyor. Dr. Haluk Çokuğraş, kış aylarında çocuk hastalıklarına karşı alınabilecek önlemleri anlattı.

Bu besinlerle kışı zinde geçirin!
Kışa girilmesiyle hastalık mevsimi başladı. Peki bu dönemi sağlıklı geçirmek için neler yapmak, hangi besinleri tüketmek gerekiyor?