28 Zilka'de 1443 | 27 Haziran 2022 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
1434 YÂD GÜNLERİ HATİM DUYURUSU…
Mehmed Zahid Kotku (Rh. A.) ve Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendiler, doğumlarının Hicri yıldönümlerinde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd ediliyor. Okunan hatimlerle ilgili bilgilerini, İskenderpaşa Camii Derneği’nin +90 212 525 66 27 no’lu telefonuna bildirebilir, 0212 621 99 74 nolu faksına gönderebilir veya [email protected] e-posta adresine iletebilirsiniz.

M. Zâhid Kotku (Rh.A.) Hocaefendi bugün yâd ediliyor
20. yüzyılın mürşidi kâmillerinden gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, doğumunun 119. hicri yıldönümü olan bugün akşam namazını müteakip Fatih’teki İskenderpaşa Camii’nde sevenleri tarafından yâd edilecek. AKRA FM’de ise özel yayın akışıyla Hocaefendi’nin fikirleri ve tavsiyeleri dinleyicilere aktarılıyor.

Gönüller sultanı M. Zâhid Kotku (Rh.A.) Hocaefendi yâd edildi
20. yüzyılın mürşidi kâmillerinden gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, doğumunun 119. hicri yıldönümünde sevenleri tarafından İskenderpaşa Camii’nde yâd edildi. Programın sonunda, yâd günü vesilesiyle Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde okunan hatimlerin ve tesbihatın kabulü niyazıyla hatim duası yapıldı.

1440 YÂD GÜNLERİ HATİM DUYURUSU…
M. Zâhid Kotku(Rh.A) ve M. Es’ad Coşan(Rh.A) Hocaefendiler, doğumlarının Hicri yıldönümlerinde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd ediliyor. Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi,doğumlarının 125. yılında, Hicri 1 Safer 1440, Miladi 10 Ekim 2018 yâd edilirken; M. Es’ad Coşan Hocaefendi ise doğumlarının 83. yılında, 13 Safer 1440, 22 Ekim 2018 Pazartesi günü yâd edilecek.

1435 YÂD GÜNLERİ HATİM DUYURUSU…
Mehmed Zâhid Kotku (Rh. A.) ve Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendiler, doğumlarının Hicri yıldönümlerinde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd ediliyor. Okunan hatimlerle ilgili bilgileri, İskenderpaşa Camii Derneği’nin 0 212 525 66 27 no’lu telefonuna bildirebilir, 0212 621 99 74 nolu faksına gönderebilir veya [email protected] e-posta adresine iletebilirsiniz.

MEHMED ZÂHİD KOTKU HOCAEFENDİ YARIN YÂD EDİLİYOR
20. yüzyılın önemli mürşidi kâmillerinden gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 120. yıldönümü vesilesiyle Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla 30 Muharrem 1435/3 Aralık 2013 Salı günü yâd ediliyor. Yâd günü akşam namazını müteakiben İskenderpaşa Camii’nde çeşitli programlar tertip edilecek.

'Kullara Allah’ı, Allah’a kulları sevdiren mürşidi kâmildi'
M. Zâhid Kotku Hazretleri’nin “kullara Allah’ı, Allah’a kullarını” sevdirdiğini belirten Dr. Necdet Yılmaz, “Mütevazıydı, sadeliği severdi ancak vakurdu, dik duruş sergilerdi. Bir imamın, yüzyıllar sonra, zor şartlarda ve riskli zamanlarda Hz. Muhammed’e nasıl tam manasıyla ittiba edebileceğini gösterdi. Yaşadığı dönemde tüm insanlara pınarı gösteren bir mürşidi kâmildi. O pınar Hz. Peygamber idi” dedi.

1435 YÂD GÜNÜ HATİM DUYURUSU…
20. yüzyılın önemli âlim, ârif, lider ve mürşid-i kâmillerinden Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi, doğumunun 78. yılında, Hicri 13 Safer 1435, Miladi 16 Aralık 2013 Pazartesi günü akşam namazını müteakip İskenderpaşa Camii’nde özel programlarla ve hatim dualarıyla yâd edilecek...

1439 YÂD GÜNLERİ HATİM DUYURUSU…
Mehmed Zâhid Kotku (Rh. A.) ve Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendiler, doğumlarının Hicri yıldönümlerinde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd ediliyor. M. Zâhid Kotku Hocaefendi 21 Ekim Cumartesi; M. Es’ad Coşan Hocaefendi ise 2 Kasım 2017 Perşembe günü yâd edilecek...

M. Zâhid Kotku Hocaefendi doğumunun hicri 124. yılında yâd ediliyor
21. yüzyılın önde gelen mutasavvıflarından Mehmed Zâhid Kotku (Rh. A.) Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 124. yıldönümünde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd ediliyor.

M. Zâhid Kotku Hocaefendi Yâd Günü Özel Yayın Akışı
21. yüzyılın önde gelen mutasavvıflarından Mehmed Zâhid Kotku (Rh. A.) Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 125. yıldönümünde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd ediliyor.

M. Zâhid Kotku Hocaefendi yâd edildi
Gönüller Sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, doğumlarının 125. yılında, AKRA'da ve İskenderpaşa Camii’nde özel programla yâd edildi.

Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi doğumunun Hicri 121. yılında yâd edildi
20. yüzyılın mürşidi kâmillerinden gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 121. yıldönümünde Kur'an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd edildi. M. Zâhid Kotku Hocaefendi, AKRA FM'de özel yayın akışıyla, akşam namazını müteakiben ise İskenderpaşa Camii'nde sevenleri tarafından anıldı.

M. Zâhid Kotku Hocaefendi İskenderpaşa Camii’nde yâd edildi
20. yüzyılın önde gelen mürşidi kâmillerinden gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 121. yıldönümünde Kur'an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd edildi. M. Zâhid Kotku Hocaefendi, AKRA FM'de özel yayın akışıyla, akşam namazını müteakiben ise İskenderpaşa Camii'nde sevenleriyle tarafından anıldı.

1437 YÂD GÜNLERİ HATİM DUYURUSU…
Mehmed Zâhid Kotku (Rh.A.) ve Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendiler, doğumlarının Hicri yıldönümlerinde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd ediliyor. İlim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi doğumlarının 80. yılında, Hicri 13 Safer 1437, Miladi 25 Kasım 2015 Çarşamba günü hatim dualarıyla yâd edilecek...