24 Şevval 1443 | 25 Mayıs 2022 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Yâd Günü Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Gönüller sultanı M. Zâhid Kotku (Rh.A.) Hocaefendi yâd edildi
20. yüzyılın mürşidi kâmillerinden gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, doğumunun 119. hicri yıldönümünde sevenleri tarafından İskenderpaşa Camii’nde yâd edildi. Programın sonunda, yâd günü vesilesiyle Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde okunan hatimlerin ve tesbihatın kabulü niyazıyla hatim duası yapıldı.

İlim, fikir ve gönül önderi M. Es’ad Coşan Hocaefendi yâd ediliyor
İlim, fikir ve gönül önderi merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 77. yıldönümü vesilesiyle bugün yâd ediliyor. Es’ad Coşan Hocaefendi, AKRA FM’de 15 farklı programdan oluşan özel yayın akışıyla gün boyu, İskenderpaşa Camii’nde ise akşam namazını müteakiben severleri tarafından anılacak.

M. Es’ad Coşan Hocaefendi yâd edildi
İlim, fikir ve gönül önderi merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 77. yıldönümü vesilesiyle sevenleri tarafından anıldı. Hakk’ın rahmetine kavuşan zat-ı muhteremlerin, Mevlid Kandili’nde olduğu gibi doğumlarının Hicri yıldönümü vesilesiyle yâd edilmeleri geleneği devam ettiriliyor.

'Kullara Allah’ı, Allah’a kulları sevdiren mürşidi kâmildi'
M. Zâhid Kotku Hazretleri’nin “kullara Allah’ı, Allah’a kullarını” sevdirdiğini belirten Dr. Necdet Yılmaz, “Mütevazıydı, sadeliği severdi ancak vakurdu, dik duruş sergilerdi. Bir imamın, yüzyıllar sonra, zor şartlarda ve riskli zamanlarda Hz. Muhammed’e nasıl tam manasıyla ittiba edebileceğini gösterdi. Yaşadığı dönemde tüm insanlara pınarı gösteren bir mürşidi kâmildi. O pınar Hz. Peygamber idi” dedi.

Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi Yâd Ediliyor
20. yüzyılın mürşidi kâmillerinden gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, doğumlarının 122. hicri yıldönümü olan Hicri 1 Safer 1437, Miladi 13 Kasım 2015 Cuma günü Fatih’teki İskenderpaşa Camii’nde ve gün boyu AKRA FM’de özel programlarla yâd ediliyor.

M. Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’ye göre sırat-ı müstakim üzere olmak
Yâd günü vesilesiyle ilim, fikir ve gönül önderi merhum ve muhterem M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin “sırat-ı müstakim olmak, dosdoğru istikamet üzere bulunmak” konusundaki fikir ve tavsiyelerini paylaşıyoruz...

M. Zâhid Kotku Hocaefendi doğumunun hicri 124. yılında yâd ediliyor
21. yüzyılın önde gelen mutasavvıflarından Mehmed Zâhid Kotku (Rh. A.) Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 124. yıldönümünde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd ediliyor.

M. Zâhid Kotku Hocaefendi Yâd Günü Özel Yayın Akışı
21. yüzyılın önde gelen mutasavvıflarından Mehmed Zâhid Kotku (Rh. A.) Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 125. yıldönümünde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd ediliyor.

1440 Yâd Günü Hatim Duyurusu
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi, doğumlarının 83. yılında, Hicri 13 Safer 1440, Miladi 22 Ekim 2018 Pazartesi günü akşam namazını müteakip İskenderpaşa Camii’nde özel programlarla ve hatim dualarıyla yâd edilecek...