24 Şevval 1443 | 25 Mayıs 2022 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Limon Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Limonun bilinmeyen faydaları
Yemeklere ve salatalara sıktığımız limon, çok amaçlı kullanılan faydalı bir besin. Limon, içeriğinde bulunan C, A ve B vitaminleri, kalsiyum, potasyum, magnezyum, bakır, manganez ve güçlü antioksidanlar ile tıp dünyasında kullanılan önemli meyvelerden biri.

Şurup yerine bal ve limon önerisi
Anne-babalara çağrıda bulunan Dr. Oliver Bevington, öksüren çocuklara ilaç yerine eski usul bal ve limon verilmesini önerdi.

Fiyatı 9 ayda tam yüzde 216 arttı
Yılbaşından bu yana en çok zamlanan ürün olan limondaki fiyat artışı yüzde 216'yı buldu.Türkiye, bu yıl, temmuz ayına kadar 54 ülkeye yaptığı 172 bin 261 ton limon ihracatından 115 milyon dolar gelir elde etti.

Zam şampiyonu limonun üreticisi dertli
İstanbul Ticaret Odası'nın verilerine göre Haziran ayında yüzde 30,37 ile fiyatı en fazla artan ürün olan limonun üretim merkezi Mersin'de üreticiler, artıştan tüccarlar ve aracıların kazançlı çıktığını belirtti.

Limonun suyunu çıkardılar!
Kilogram fiyatı 10 liraya dayanan limonda, tıpkı bir dönem patateste olduğu gibi "stok" vurgunu yapıldığı ortaya çıktı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yaptığı incelemelerde Nevşehir'de mağaralarda bulunan limon depolarında 16 bin tona karşılık gelen 800 bin sandık limonunun tutulduğu, bunların piyasaya çok az miktarda sürülerek, yüksek kâr elde edildiği saptandı.

Bu besinlerle kışı zinde geçirin!
Kışa girilmesiyle hastalık mevsimi başladı. Peki bu dönemi sağlıklı geçirmek için neler yapmak, hangi besinleri tüketmek gerekiyor?

Limonun bağışıklığa katkıları neler?
Taşıdığı C vitamini nedeniyle limonun faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle de şu sıralar virüsle mücadele etmek için bünyemizi güçlü tutmak her zamankinden daha da fazla önem taşıyor.