23 Zilka'de 1441 | 14 Temmuz 2020 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Elektronik cihazlar insan nüfusunu geçti

Son Güncelleme: 8 EKİM 2014 - TSİ 11:36

Dünya nüfusu 7 milyar 125 milyon. Dünya genelinde aktif SIM kart sayısı ise 7.2 milyara ulaştı. Aktif elektronik cihazların sayısı dünya nüfusuna oranla 5 kat daha hızlı artıyor

Katar merkezli El Cezire’nin verdiği yeni bir araştırmaya göre elektronik cihaz sayısı ilk kez dünya nüfusunu geride bıraktı. Çoğu akıllı olarak nitelendirilen bu cihazların sayısı, insanların birden fazla elektronik alet kullandığını ortaya koyuyor. Haberde yer alan verilere göre ABD Nüfus İdaresi, 7 milyar 125 milyon olan dünya nüfusunun birkaç milyon daha artış gösterirse 7.2 milyara ulaşacağını belirtiyor.

İstatistiklere göre, dünya nüfusu her saniye 2 kişi, yıllık olarak yüzde 1.2 artış gösteriyor. GSMA Intelligence araştırma şirketinin hazırladığı rapor ise dünyada aktif SIM kart sayısının 7.2 milyara ulaştığını açığa çıkardı. Ayrıca aktif elektronik cihazların sayısı dünya nüfusuna oranla 5 kat daha hızlı artıyor.

Aktif SIM kart sayısı insan sayısını geride bıraksa da sadece dünyanın yarısı mobil cihazlara sahip. Herhangi bir mobil telefon kullanan bir kişinin ise ortalama SIM kart sayısı iki. Araştırmacılar gün geçtikçe daha çok elektronik cihazlara bağımlı yaşadığını ortaya koyarken akıllı ev ve araba gibi teknolojilerin hayatımıza girmesiyle bu sayının artacağı tahmin ediliyor.

Milliyet