7 Ramazan 1444 | 29 Mart 2023 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Dünya

Ana Sayfa Haber Dünya

Birçok ülkede tedbirler artırıldı

Son Güncelleme: 19 MART 2020 - TSİ 13:08

Avrupa'da salgının yayılmasını önlemek amacıyla ülkelerin aldıkları tedbirler de sıkılaştırılıyor. İtalya'nın ardından İspanya, Almanya, Fransa ve İsviçre virüsten en fazla etkilenen Avrupa ülkeleri olarak ön plana çıkarken; her geçen gün virüsün bulaştığı kişi sayısının arttığı Avrupa'da ülkeler de salgını önlemek için daha katı tedbirlere başvuruyor.

Geçen hafta okul, kafe ve restoranları kapatma gibi önlemler alan Belçika, bir dizi yeni tedbir daha aldı.

Tüm zorunlu olmayan sokağa çıkışlar, 5 Nisan'a kadar yasaklandı. Polis denetiminde olacak yasaklar kapsamında market, eczane, iş ve doktora gitmek dışında dışarı çıkılmayacak, tüm mağazalar kapatılacak. Bosna Hersek'te, kültürel ve sosyal alanlar kapatıldı. Avusturya, Çekya, Polonya, Slovakya, Hırvatistan, Macaristan ve Kosova'da önlem alan ülkelerden.

Londra'da metro hatları kısmen kapatılıyor

İngiltere'nin başkenti Londra'da virüsle mücadele kapsamında metro hatlarının kısmen kapatılmasına karar verildi. Bugünden geçerli olmak üzere, bir sonraki duyuruya kadar 40 metro istasyonu kapatılacak. Cuma ve cumartesi günleri ise tüm hatlarda seferler durdurulacak, ancak sağlık çalışanları gibi kritik görevleri olanlar için otobüsler hizmet vermeyi sürdürecek. Metroların yanı sıra, otobüs, tren ve tramvay hatlarında da seferler azaltılacak.

Etiketler: virüs tedbirleri