25 Zilhicce 1442 | 5 Ağustos 2021 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

ÖMSS için hazırlıklar tamamlandı

Son Güncelleme: 20 ŞUBAT 2012 - TSİ 17:09

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, bu sene ilk defa düzenlenecek Özürlü Memur Seçme Sınavının tüm hazırlıklarının tamamlandığını söyledi.
Demir, "11 Mart'ta Ankara'da Seviye Tespit Sınavı var, arkasından 22 ilde Üniversitelerarası Kurul Dil Sınavı olacak ama asıl büyük sınavımız 1 Nisan 2012'de yapacağımız Yükseköğretime Geçiş Sınavı. Daha sonra tüm Türkiye'de bir sınav maratonu diyebileceğimiz arka arkaya sınavlarımız gelecek. Bu yıl KPSS Orta Öğretim Ön Lisans Sınavı ile beraber 9 milyon adayı sınava alma planımız var. Ancak her ne kadar 3 milyon kadar adayı olan KPSS Orta Öğretim Sınavı olsa da bizi asıl heyecanlandıran bu yıl ilk defa yapacağımız, belki de dünya da ilk defa yapılacak olan ÖMSS olacak. 20-02 Mart tarihleri arasında başvurusu yapılacak olan sınav 29 Nisan'da gerçekleştirecek." dedi.
Devlet memurluğu kadrosuna yerleştirilecek özürlü vatandaşların gireceği sınav için tüm hazırlıklar tamamlandığını kaydeden Demir, "Gerek adayların hassasiyeti, gerekse yapacağımız sınavın özelliği bakımından son derece kritik ve önemli bir sınav olacak. Tüm bunları değerlendirmek ve yeniden yapılanma aşamasını sürdüren Ölçme, Seçme, Yerleştirme Merkezi'nin sınav güvenlik anlayışı, 2012'deki sınav maratonu içerisindeki gerçekleştireceğimiz faaliyetleri değerlendireceğiz." diye konuştu.
ZAMANONLİNE